„Schodek bude 135 milionů korun a největší investicí příštího roku bude částka 50 milionů korun na zahájení plánované rekonstrukce aquaparku,“ uvedl místostarosta Martin Buršík s tím, že výdaje poprvé v historii města přesáhnou miliardu korun.

I letošní rozpočet města byl schodkový. „Zapříčinil to poměrně vysoký počet investic a oprav a příštím roce tento objem chceme ještě navýšit,“ řekl Buršík. Ovšem je nutno podotknout, že ne všechny plánované investice se letos udělaly jako například zlepšení parkování v ulici Gen. Kholla. Tato investice v řádu deseti milionů korun se přesouvá do příštího roku.

Mezi další významné investice příštího roku patří například stavba nového domova pro seniorů v areálu bývalé 8. základní školy, stavba komunikace Orlov – Hájetina, úprava hlediště velké scény příbramského divadla nebo revitalizace sídliště Cíl.

Novinkou bude v letošním roce veřejné projednání rozpočtu před jeho schválením zastupitelstvem. „Nejprve chystáme předjednání se zastupiteli, tak jako loni, bude to neveřejné jednání, kde se budeme bavit o zadlužení města kvůli chystané realizaci opravy bazénu. Nicméně chystáme i veřejné projednání, které se uskuteční ve středu 4. prosince od 17 hodin v sále zastupitelstva,“ dodal příbramský místostarosta.