Je-li to možné, měli by lidé odložit vyřízení úředních záležitostí na později. V současné době provoz úřadu ani rozsah úředních hodin nejsou omezeny, pokud si to situace vyžádá, bude vedení o změně informovat prostřednictvím všech dostupných informačních kanálů.

Online reportáž

„Chtěl bych tímto požádat občany, kteří potřebují v jakémkoliv směru využít návštěvu městského úřadu, aby zvážili také alternativní možnosti, které jsou k dispozici. Řada úkonů se dá řešit prostřednictvím telefonu či e-mailu, platby se dají provádět elektronicky. Všechny vaše dotazy a potřeby budou samozřejmě vyřizovány, ale chraňte, prosím, sebe i naše zaměstnance,“ apeluje starosta města Jan Konvalinka.

Do konce měsíce mají být uhrazené poplatky za svoz komunálních odpadu či za vlastnictví psa. Radnice žádá občany, aby při placení poplatků za komunální odpad a za psy upřednostnili bezhotovostní platbu. Platební údaje jsou uvedeny na složence, kterou jste obdrželi/obdržíte, popřípadě lze tyto údaje získat telefonicky na číslech 318 402 341, 318 402 241 a 318 402 211 nebo na e-mailových adresách: popelnice@pribram.eu, alena.kolingerova@pribram.eu a vladimira.cerna@pribram.eu.

Městský úřad zavádá i další opatření, která jsou platná do odvolání. Ruší se tak návštěvy u klientů ve věci vyřízení žádostí o občanské průkazy, neprovádí se ověřování listin a podpisů mimo budovu úřadu a ruší se obřady vítání občánků. „Současně sdělujeme, že úřad po dobu nezbytně nutnou omezuje na minimum ústní jednání,“ dodal závěrem příbramský starosta.

Koronavirus v Česku