Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z bývalého kina vyroste Městský dům Dobříš, společenské centrum pro širokou veřejnost

Dobříš - Obyvatelům Dobříše schází ve městě vhodné místo k setkávání, vzdělávání či například k pořádání přednášek. Takové moderní společenské centrum s knihovnou má dobříšská radnice již delší dobu v plánu a vhodným kandidátem k přestavbě je objekt bývalého kina. Nyní skončila architektonická soutěž na Městský dům Dobříš vyhlášená v lednu tohoto roku, a chátrající opuštěná budova tak přestane být místem, kam se uchylují pouze opilci a narkomani.

15.4.2009
SDÍLEJ:

Starosta Jaroslav Melša představil s vítězi soutěže projekt městského domu na vernisáži výstavy zúčastněných pracíFoto: Michael Svoboda

„V roce 1966 zažilo kino 78 tisíc návštěvníků v průběhu roku. S příchodem nové doby a nových možností ale sloužilo kino stále méně svému účelu, až mu v roce 2002 přestalo sloužit úplně,“ řekl starosta Dobříše Jaroslav Melša.

Soutěže se zúčastnilo celkem 63 návrhů. Vítězem se nakonec stala skupina architektů 4DS. Předpokládané náklady na přestavbu kina v komunitní centrum činí 50 až 60 milionů korun, přičemž se radnice bude snažit získat finanční prostředky ze Strukturálních fondů Evropské unie.

Na přípravě rekonstrukce bývalého kina se podílela také městská knihovna a neziskové organizace jako mateřské centrum Dobříšek, občanské sdružení Stéblo, Dotkni se, Ne zdi a široká veřejnost.

„Spolupráce s veřejností přinesla řadu cenných podnětů a ukázala se jako nejvhodnější cesta k efektivním a dlouhodobým řešením,“ uvedla Lenka Mazochová, projektová manažerka města Dobříš.

Budova je umístěná velice vhodně blízko centra města, v těsném sousedství je nové oblíbené dětské hřiště a mateřská škola. Dovnitř centra se přesune městská knihovna, která se nyní nachází v nevyhovujících prostorách relativně daleko od centra. Dalším návrhem je zřízení nízkoprahového klubu občanského sdružení Ne zdi, v jehož zájmu je pomáhat mládeži kvalitně trávit volný čas a podat jim pomocnou ruku při řešení různých problémů, nebo charitativní kavárny, kde by obsluhovali postižení lidé.

Kromě základních funkcí by tento prostor měl být centrem volného času pro celou rodinu, nabízejícím související aktivity jako například besedy, předčítání, promítání filmů, amatérské divadlo a další.

„Cílem je vytvořit multifunkční dům celoživotního vzdělávání a získávání informací, příjemné místo k setkávání pro všechny věkové skupiny, místo rozličných, avšak vhodně se doplňujících typů služeb,“ doplnila Lenka Mazochová z dobříšské radnice.

Autor: Zbyšek Seifert

15.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jiří Suchý a Jitka Molavcová s orchestrem divadla Semafor

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Vizualizace přestupního terminálu v Sedlčanech.

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Sedlčany - Zbyněk Jetel je nejstarším sedlčanským tenistou. Na kurtech Sokola Sedlčany nebo u tréninkové zdi ho můžeme vidět od jara do podzimu. Dokud to jen trochu počasí dovolí, věnuje se bílému sportu denně alespoň hodinu.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Příbram – Spolek pro kočku pomáhá opuštěným a nalezeným kočkám ve městě už šest let. Jeho hlavní činností je jak péče o kočky a koťata žijící venku, tak o ty nalezené, nemocné či nějak zraněné. 

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení