Co si o přestěhování městských strážníků myslíte vy? Přinese to něco nového obyvatelům Příbrami? Hlasujte v anketě vedle článku nebo se zúčastněte diskuze!

Bývalou služebnu město nabídne k odprodeji. „Necháme si udělat odhad, za kolik by se dala tato budova prodat. Tato cena bude navržena jako minimální,“ řekl starosta Příbrami Josef Řihák. Zastupitelstvo poté vybere nejlepší ze všech nabídek.
Podle velitelky příbramských strážníků Jaroslavy Vodičkové to znamená velkou změnu. „Strážníci i občané budou mít konečně prostory odpovídající práci městské policie. Bude zde nejen lepší sociální zázemí, ale třeba i šatny, a ostatní prostory pro výkon činnosti. Občané, kteří k nám přijdou řešit jakékoliv své problémy, budou mít velmi příjemné prostředí, kde je městská policie uvítá,“ řekla Jaroslava Vodičková.
Součástí slavnostního uvedení do provozu byl také den otevřených dveří, kde se návštěvníci mohli seznámit s prostory nové služebny. „Samozřejmě bychom chtěli poděkovat starostovi a městským zastupitelům, kteří celé stěhování umožnili,“ řekl manažer prevence kriminality a zástupce velitelky městských strážníků Milan Fára. Ten zájemcům o prohlídku také ukazoval, jaké prostory budou sloužit k jednotlivým účelům.
„Například signál z kamer je zaznamenáván na digitální zařízení, což umožňuje přehrát video v dobré kvalitě. Všechny záznamy ale spadají do kategorie osobních údajů,“ řekl Milan Fára. Celkové náklady na přestěhování městských strážníků a rekonstrukce činily zhruba šest milionů korun.

OTÁZKA DNE: Je podle vásšance, že se zlepšíbezpečnostní situace v Příbrami?

Tomáš Kuchyňka (16), student, Konětopy
To těžko, jen kdyby policie nabrala víc lidí do služby.Podle mě se policie bojí, nejsou totiž vůbec vidět v ulicích. Když potkám za den jednoho, je to dost.

Anna Dlouhá (67), prodavačka, Příbram
Měla by být. Večer nikam ale nechodím, protože v ulicích bezpečno není. Strážníky je vidět, stejně jako našeho okrskáře. Problém je ale v morálce a lidech.

Josef Ševců (22), student, Příbram
Šance tu není. Je to totiž o lidech a ne o systému. Policisty potkávám v ulicích docela často, stejně městské strážníky, tak i ty státní.

Vlasta Šrámková (70), důchodkyně, Kardavec
Já se nebojím, na zelenou ještě stihnu přejít. Situace je tu špatná a štvou mě městští policisté, protože pořád jezdí v autě a nikdy nevyjdou ven.

Daniel Krieg (21), dělník, Příbram
Podle mě je tu bezpečno, člověk ale nesmí mít smůlu na čas a místo. Příbram se v kriminalitě neliší od jiných měst, která jsou stejně velká.