„Došlo k pochybení jednoho pracovníka radnice, pozdě se zažádalo o stavební povolení a kvůli tomu je ohrožen přísun dotací. Je snaha dotační prostředky získat jinou cestou, jistota ale není. Je to typický zaměstnanecký šlendrián, " řekl Příbramskému deníku radní a ekonom Václav Dvořák.

Radní chtějí spodní část Mariánské ulice opravit ještě letos. Výběrové řízení s nabídkovou cenou 7,6 milionů korun vyhrála společnost Vodohospodářské stavby, přičemž zhruba tři miliony korun měla pokrýt dotace.

Letos radním způsobila starosti i oprava Hrabákovy ulice. V původním projektu, který vznik za předchozí vedení města, nebyl podle radních brán zřetel na stav vodohospodářských sítí, který je v dezolátním stavu.


Rozkopaná Hrabákova ulice v Příbrami u průmyslovky.Komplikace při opravě Hrabákovy ulice
Současné vedení proto rekonstrukci ulice pozastavilo s tím, že nejprve opraví vodohospodářské sítě a až poté silnici. Obyvatelům také nabídlo za prodlevu kompenzaci – přípojky zdarma.

Audit, který si město nechalo vypracovat, potvrdil domněnky zastupitelů.

Místostarosta Václav Švenda a radní Václav Dvořák. „Audit jednoznačně dospěl k tomu, že ten, kdo akci připravoval, naprosto ignoroval potřebu obnovy vodohospodářského majetku a akce se soustředila na povrchové práce hrazené z dotací. Domnívám se, že město udělalo správně, když akci pozastavilo a rozhodlo, že se obnoví i vodohospodářské sítě," uzavřel Dvořák.