VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mezi některými FotoFlegmatiky je rozdíl bezmála šedesát let

Sedlčany – Fotografie autorů Milana Dlouhého, Milana Dragouna, Milana Fulína, Tomáše Fulína, Zuzany Havlové, Kamila Novotného, Zdeňka Šimka, Mileny Šimkové, Jindřicha Taubera, Lucie Valsové a Kristýny Zbíralové budou až do 5. února k vidění v Městské knihovně v Sedlčanech.

7.1.2014
SDÍLEJ:

NEJSTARŠÍM FotoFlegmatikem je Zdeněk Šimek. Nejoblíbenějším jeho tématy jsou krajinná zátiší, detaily z přírody. Před svými snímky je s manžely Jiřím a Jitkou Čadilovými. Foto: Marie Břeňová

Klub, který si říká FotoFlegmatici, slavnostně zahájil výstavu svých prací o uplynulém víkendu. Na vernisáži vystoupil dětský taneční soubor Mirky Vavříkové. Předvedl společné i sólové vystoupení. Na housle zahrály Iveta Balková a Kristýna Zbíralová. Právě sedmnáctiletá Kristýna je nejmladší členkou sedlčanského fotoklubu. Tím nejstarším FotoFlegmatikem je naopak 76letý Zdeněk Šimek.

„Výstavu jsme připravili již pošesté, každý rok jde o ukázku posledních prací. Každý fotograf má svoje oblíbená témata, kterým se věnuje, ale je pravda, že občas něčím novým překvapí," uvedla Zuzana Havlová. „Mým oblíbeným motivem jsou například portréty," dodala.

Zmínila se, že některé svoje práce zaslali FotoFlegmatici v roce 2013 na výstavy – právě před rokem prezentoval Milan Fulín a Zuzana Havlová klub v Příbrami na výstavě, kterou vyhlásila Galerie Františka Drtikola. „Přihlášeni jsme byli také do soutěže v Blatné, odkud se nám však fotografie vrátily s tím, že byla pro malý zájem zrušena," zalitoval Milan Dragoun. Síly si ale v uplynulém roce sedlčanští fotografové poměřili mezi sebou, kdy první zadání znělo Listopad a další Zvíře.

Městská knihovna Sedlčany iniciovala další soutěž pro FotoFlegmatiky a fotoklub Uran Příbram na téma Člověčiny. Přihlášeno bylo čtyřicet snímků. Téma prý nejlépe uchopil příbramský fotograf Emil Trokšiar. Ale ani sedlčanští fotografové nepřišli zkrátka – druhým místem porota ocenila snímky Jindřicha Taubera a třetím Milana Dragouna. Někteří FotoFlegmatici si také s fotoaparáty během roku vyrazí společně do přírody. Vloni „lovili" snímky na Petrovicku, kde to bude letos, ještě nevědí. „Bude to spíš taková hurá akce, zjistili jsme, že hodně plánovat dopředu, není nic pro naší flegmatickou povahu," usmál se Milan Dragoun. Doplnil, že snímky z dílny sedlčanských autorů bývají instalovány v Infocentru v Prčici, aby si je mohli prohlédnout i účastníci pochodu Praha-Prčice.

Zuzana Havlová upozornila, že Milan Fulín vydal v minulém roce vlastní kalendář a několik fotografií Milana Dlouhého byly zařazeny do stolního kalendáře, který každoročně vydává Sdružení obcí Sedlčanska. Podílí se na přípravě kalendáře Sedlčansko v barvách na rok 2015. „Milan Dlouhý chce letos vydat dokonce knížku," dodala.

Milan Dlouhý ještě upřesnil, že Sedlčansko zachytil na černobílých snímcích. „Název ještě zvažuji. Určité náhledy fotografií, které v ní budou, jsou i na této výstavě," upozornil. „Když všechno dobře dopadne, knihu bych pokřtil v knihovně v březnu nebo v dubnu," dodal. „Bude sestavena z digitálních fotografií, teď jsem se ale zase vrátil ke klasickému focení na černobílý film," poznamenal fotograf.

FotoFlegmatici pozvali na zahájení výstavy kolegy z Fotoklubu Uran Příbram. Jedním z nich byl František Benda. „Nepočítám, na kolikáté z šesti dosavadních výstav FotoFlegmatiků jsem byl. Společně jsme vystavovali na téma Vltava a Člověčiny," dodal. Upozornil, že příbramští fotografové se budou prezentovat na parkovišti před prodejnou Tesco v červnu společně s kaktusáři. „V minulosti jsme umístili snímky v galerii Oblastní nemocnice Příbram, jednou sami a podruhé s kolegy FotoFlegmatiky. Letos zatím žádný takový plán nemáme. Důvod? Prý je o výstavy velký zájem a nezbyl volný termín," dodal.

Marie Břeňová

Autor: Redakce

7.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volební místnost v Hlízově.
77

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Bojovník v Muay Thai Bernard Plavec.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Lepší sedadla a třetí rozměr vrátily diváky do příbramského kina

Příbram – Jeden čas to s kinem vypadalo především kvůli návštěvnosti dost bledě, ale to je nyní už minulostí. Za první pololetí letošního roku byl průměrných počet 102 diváků na každé promítání. Příbramské kino je tak na druhém místě v návštěvnosti ze 188 sledovaných kin z celé republiky. Do těchto statistik se ale nezapočítávají multiplexy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení