V areálu na hřišti pod Svatou Horou bude připraveno několik stanovišť, na kterých návštěvníci najdou zábavu, inspiraci i trochu poučení. K dispozici budou například šlapací káry pro děti i dospělé, skákací pogo tyče nebo kola, koloběžky i odrážedla. Učení v pohybu pro děti zajistí program Eduarts, při kterém si budou moci vyzkoušet překážkové dráhy, a chybět nebudou ani soutěže.

U stánku Besipu bude možnost vyzkoušet si jízdu zručnosti nebo díky opileckým brýlím zjistit, co člověk vnímá, když je pod vlivem alkoholu. Chybět nebudou ani stánky Policie ČR, Městské policie Příbram, tvořivé dílničky nebo ninja dráha.

„Jelikož se jedná o Den městské mobility, bude na místě k dispozici také zástupce PID, který bude odpovídat na případné dotazy. Po celý den bude pro cestující MHD zdarma, navíc jsou připraveny také jízdy historickými autobusy Karosa ŠL 11, Karosa ŠD 11 a Škoda 706 RTO,“ uvedl místostarosta Příbrami Vladimír Karpíšek.

Akce s názvem Den městské mobility má za úkol přiblížit veřejnosti přínos hromadné i individuální cyklo a pěší dopravy po městě. „Řešení dopravy ve městech je velmi složité, neboť naši předci při realizaci výstavby nepočítali s tak obrovským nárůstem dopravy, což se odráží nejen v oblasti parkování, ale také při samotném pohybu. Z tohoto důvodu dnes všechna města řeší možnosti umírnění individuální automobilové dopravy, zvýšení počtu parkovacích míst a další aspekty, kterými by se dalo dopravní zatížení měst a obcí snížit,“ říká starosta města Jan Konvalinka a dodává, že při pátečním Dni městské mobility půjde nejen o nabídku alternativy dopravy ve městě, zapojení dětí do projektu Ulice budoucnosti, ale také o širokou nabídku vyžití pro celé rodiny.

Akce je volně přístupná. Jízdní řády MHD jsou uvedeny na webových stránkách města v sekci Doprava/jízdní řády.