V neděli vystoupil na venkovním improvizovaném pódiu v blízkosti Rákosníčkova hřiště, které bylo v Sedlčanech Na Potůčku slavnostně otevřeno. Několik set jeho příznivců ho tu přijalo s nadšením. Předtím zbyl čas na krátký rozhovor.


Máte k některému městu v regionu bližší vztah?
Jako herec, který hraje pro děti každou sobotu a neděli nebo i v pátek, městy a městečky na Příbramsku projíždím. Speciálně k Sedlčanům mám hezký vztah, protože tady mám dokonce příbuzné. Dokonce na hřiště za mnou přišli, tak jsme mohli pohovořit. Udělalo mi to radost, protože jako lenivý Pražák jsem v Sedlčanech za nimi dlouho nebyl. Jmenují se Humhalovi a jde o příbuzné ze strany mého tatínka. Dalším místem, které je mému srdci blízké, je Stará Huť u Dobříše. Tam jsem jako malý šestiletý chlapec jezdil a vyrůstal. Pamatuji se, jak jsem hrál na poli fotbal a další hry s mojí babičkou. Proto mě to na Příbramsko táhne a můj bratr má tento kraj snad ještě víc raději než já a jezdí sem stále na chatičku.

Vašeho otce Miloše zejména střední a starší generace pamatuje jako výborného kreslíře. Zahrál si v řadě filmů – dodnes jej mohou vidět i ti nejmladší diváci jako jednoho z princů ve stále reprízované Pyšné princezně. Jak se mu daří?
Tátovi je už 92 let. Už nemaluje, ale stále je na svůj věk fantasticky čiperný.


Na jaké svoje vystoupení byste čtenáře upozornil nebo kam byste je pozval?
Pro mě je obtížné říci konkrétní místa a časy. Dávám lidem, kteří se o mě po stránce profesní starají, volné termíny a ostatní je na nich. Ale myslím, že se zase na Příbramsku někde objevím. V televizi pořád běží Kouzelná školka, natočil jsem nový seriál, chystám dokonce i lední revue z prostředí Kouzelné školky, tak uvidíme… Je toho pořád hodně. Letošní rok je pro mě také významný tím, že 3. listopadu oslavím šedesátiny. Hurá!

Marie Břeňová