Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Milan Velcl: Bojovat se bude i v zámeckém parku

Příbram/FOTOGALERIE, ROZHOVOR, PROGRAM/ – Nejen o chystaném sobotním programu na Slivici jsme hovořili s členem Klubu vojenské historie Mirotice Milanem Velclem, jenž má pod sebou i základnu airsoftu a paintballu.

9.5.2013
SDÍLEJ:

Milan Velcl.Foto: Markéta Jankovská

Letos jste opět připravili při příležitosti oslav osvobození Dětský den v Březnici. Jaký je program?
Celkový rozsah programu bude obdobný jako v minulém roce. Místem konání je tedy 9. června opět zámecký park v Březnici, protože se jedná o velmi atraktivní oblast, která i našim požadavkům naprosto vyhovuje. Tímto bych chtěl zároveň poděkovat správě zámku v Březnici, která nám umožňuje tuto akci pořádat.

Co vše si základna arisoftu připravila?
Základna airsoftu a paintballu zajišťuje bojový prostor na Slivici. Dále letos spolupracuje s Armádou České republiky a bude zabezpečovat prostor pro VIP, to znamená vybudování prostoru a dále bude prezentovat činnost základny a v neposlední řadě bude na stanovištích, podobně jako je to i na programu u dětského dne. Na Slivici je to v menším rozsahu, nicméně to jistě pro děti bude atraktivní. Není toho pro základnu málo, ale máme na to dost lidí, tak všechny úkoly jistě zvládnou.

Jaká je další činnost základny?
Co se týče další činnosti, tak pak jsou ještě různé další airsoftové akce, kterých se základna nejen zúčastňuje, ale i sama nějaké pořádá. To je ale už v rámci té standardní činnosti. Slivice je navíc. Dále se snažíme zajistit program pro mládež, který je pro ně zajímavý a atraktivní a aby mládež smysluplně využila volný čas. Dál se i mládež vychovává i v tom legislativním smyslu.

Jakou techniku v sobotu Březničtí využijí?
Budeme prezentovat sbírku výstroje a výzbroje. To, co jednotka používá, bude mít na sobě. Navíc na Slivici bude i stanoviště, kde si návštěvníci prohlédnou výstroj a výzbroj plus insignie historie základny. A ještě jedna zajímavost, zúčastní se také airsoftová sekce Marine Corps Tábor a ti mají zase úplně jinou výstroj a výzbroj, takže to bude zase o něco pestřejší.

A jaké zbraně si diváci prohlédnou?
Od krátkých ručních zbraní jako jsou pistole, Beretty až po G43… Držení zbraní je od 18 let, takže se jedná o zbraně kategorie B. Členové se s nimi budou pohybovat pouze ve vymezeném prostoru.

 Program oslav konce války 
na Slivici

 SOBOTA 11. KVĚTNA:

10 hodin – výstava techniky, výzbroje a výstroje AČR – 13. dělostřelecké brigády Jince a klubů vojenské historie, prezentační stanoviště Airsoft Březnice
12 hodin – pietní akt u Památníku Vítězství, fanfáry Souboru svatohorských trubačů k slavnostnímu nástupu při položení věnců u památníku
13 hodin – zahájení připomínky poslední bitvy 2. světové války v Evropě v areálu Památníku Vítězství u Slivice
14.30 hodin – ukončení prezentace klubů vojenské historie
14.45 až 15.15 hodin – dynamická ukázka činnosti 13. dělostřelecké brigády Jince, prodej militárií a dalších předmětů s vojenskou tématikou

Stánkový prodej s občerstvením po celý den, vstupné zdarma, parkování za 50 korun.

Trasa kyvadlové dopravy: Příbram (obchodní dům Albert, konečná MHD, Brodská ul.) – Milín v době od 10 do 12.30 hodin a po stejné trase zpět od 16 do 17 hodin.

Bitvy na Březových Horách a také v Drahlíně

Ukázky bitev a vojenské historické techniky bude možné sledovat nejen v sobotu na Slivici, ale po jejím skončení také na náměstí na Březových Horách v Příbrami a už zítra v Drahlíně. „Ukázek se pod taktovkou Klubu vojenské historie Příbram zúčastní partnerské kluby vojenské historie v dobové výstroji i výzbroji. Samozřejmostí je i dobová technika.

Přeneseme se do období konce 2. světové války, kdy německá armáda kladla odpor na ústupu a střetne se s tamnějším obyvatelstvem i postupujícími jednotkami spojeneckých vojsk," zve na akci mluvčí klubu Eugen Révai

Kdy a kam 
na ukázky bitev

první ukázka:
proběhne 10. května od 17 hodin v obci Drahlín u Příbrami;
druhá ukázka: následující den 11. května, a to na náměstí v Příbrami – Březové Hory od 16 hodin
 

Autor: Kateřina Chourová, Markéta Lišková

9.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Ilustrační foto

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení