Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ministerstvo už zve starosty podbrdských obcí na společná jednání o Brdech

Příbram – Souhlas se zřízením CHKO Brdy již dali i zastupitelé Plzeňského kraje na jednání, kde se projednávala budoucnost Středních Brd po zrušení vojenského újezdu. Kraj chce při vyhlašování  CHKO úzce spolupracovat s ministerstvem životního prostředí a to zejména při prostorovém vymezení budoucí chráněné  oblasti.

18.3.2012 3
SDÍLEJ:

Návrh na rozdělení hranic krajů a navracení katastrů.Foto: Zdroj: Plzeňský kraj

Vláda ČR 4. ledna tohoto schválila materiál, který se zabývá optimalizací vojenských újezdů. Ministerstvo obrany v něm navrhlo zcela zrušit VÚ Brdy. Vláda s tímto návrhem vyslovila souhlas a schválila harmonogram, který stanovuje předání území civilní správě od 1. 1. 2016.

Zrušení vojenského újezdu se dotkne kromě obcí na Příbramsku i deseti obcí a měst v Plzeňském kraji. Jedná se o Borovno, Spálené Poříčí, Dobřív, Mirošov, Míšov, Strašice, Skořice, Štítov, Těně a Trokavec, včetně katastrálních území bývalých obcí Kolvín a Padrť.

„Tyto obce přišly v průběhu let zřizování VÚ o část svého historického katastrálního území. Plzeňský kraj udělá všechny zákonné kroky k tomu, aby se původní katastrální území těmto obcím navrátila zpět. Jednání s Ministerstvem obrany ČR stále probíhají. Zatím jsme získali příslib, že v návrhu zákona o zrušení vojenských újezdů bude respektován náš návrh na úpravu hranic katastru i kraje,“ píše se na webových stránkách Plzeňského kraje s tím, že úprava katastrálních území je důležitým krokem vzhledem k nutnosti vyřešit do budoucna protipovodňová opatření a ochranu zdrojů pitné vody.

Plzeňský kraj totiž podporuje budování suchého poldru na Klabavě, která při jarním tání a dlouhotrvajících deštích ohrožuje obce na Rokycansku. Zastupitelé kraje si od vyhlášení CHKO Brdy také slibují lepší dopravní obslužnost. Zrušení újezdu prý umožní využívat další komunikace mezi obcemi.

V současné době se ministerstvo životního prostředí připravuje na jednání s obcemi. První schůzka se koná s některými zástupci obcí na Plzeňsku. Další setkání bude 28. března v Příbrami. Pozváno je asi 18 obcí.  

 

Autor: Karel Hutr

18.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení