V loňském roce návrh postavit pumptrackovou dráhu zvítězil v hlasování v rámci participativního rozpočtu Tvoříme Dobříš. Po projektové přípravě byla stavba zahájena v květnu. O realizaci se postarala firma Tomáše Brožíka, mistra republiky v downhill, který při otevírání všem přítomným předvedl několik triků a vysvětlil pravidla správné a bezpečné jízdy.

 „Pumptrack je skvělý způsob, jak zlepšit cyklistické dovednosti. Je určený pro všechny věkové kategorie a nabízí četné možnosti jak se zlepšovat a bavit. Při správné jízdě na pumptracku nemusíte vůbec šlapat" sdělil Brožík.

 Cílem celého projektu je vytvoření sportoviště, které bude atraktivní pro všechny věkové kategorie a zároveň bude podporovat aktivní životní styl.

 „Otevřeli jsme malý okruh o délce necelých 49 metrů a dráhu pro skoky „jumpline“ dlouhou 153 metrů. Plánujeme postupné rozšíření a už na podzim se s místními dobrovolníky chceme pustit do stavby skill centra, což je sada dřevěných a kamenných překážek. V příštím roce pak máme v plánu vybudovat velký pumptrackový okruh a tím areál dokončit," uvedl starosta města Pavel Svoboda.

Celkové náklady na realizaci projektu dosáhly 868 789 korun, přičemž významnou část pokryla dotace ve výši 600 000 korun ze Středočeského fondu podpory sportu a volného času.

 „Jsme velmi vděční za finanční podporu, kterou nám Středočeský fond poskytl. Bez ní by se projekt nemohl uskutečnit," uvedla Markéta Samcová z odboru místního rozvoje.