Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Modernizace nemocnic pokračuje i letos, týká se i příbramské

Příbram, Praha - Krajské nemocnice a středočeskou záchrannou službu čekají v roce 2016 další rekonstrukce, dostavby, modernizace i nová vybavení. To vše pro větší komfort pacientů, kvalitnější zdravotnickou péči a lepší zázemí pro zdravotnický personál.

12.1.2016
SDÍLEJ:

Oblastní nemocnice Příbram, hlavní budova, kde se konají osvětové akce pro veřejnost. Foto: Markéta Jankovská

„Kromě významných investic do nemocnic hodláme nadále vyjednávat se zdravotními pojišťovnami o spolupráci, podporovat neziskové organizace v rámci Humanitárního fondu v programech ochrany a podpory veřejného zdraví a podílet se na financování provozu krajských nemocnic," uvedl středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD).

Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje bude pomocí Integrovaného regionálního operačního programu připravovat projekt Technika pro IZS, který pomůže zvýšit připravenost kraje k řešení a řízení rizik a katastrof. Cílem je obnova a doplnění spojové techniky a doplnění vozového parku o terénní sanitní vozy. „Záchranka se také chystá zakoupit kompletně vybavený dispečink v nákladním automobilu, který má vlastní elektrocentrálu a může řídit záchranku téměř odkudkoliv z terénu. Dále budou ze státního rozpočtu zakoupeny stany pro ošetření většího množství poraněných v terénu, které v krátké době nelze z nějakých důvodů transportovat do nemocnic, a náhradní zdroj elektrického napětí do kladenské centrály pro prevenci blackoutu," popsal ředitel středočeské záchranné služby Martin Houdek.

Adaptaci bývalého pavilonu střední zdravotnické školy na lůžkové oddělení za 30 milionů korun, přestěhování dětského lůžkového oddělení do nově zrekonstruovaných prostor za 18,2 milionu korun a nákup CT přístroje pro oddělení radiologie za 15 milionů korun připravuje v roce 2016 Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov

„Oblastní nemocnice Kladno se v roce 2016 chystá na rekonstrukci bloku C2 ve výši 270 milionů Kč. Jedná se o součást tzv. generelu Oblastní nemocnice Kladno. Dojde tak ke komplexní rekonstrukci jednoho z bloků stávajícího objektu monobloku včetně dodávek vnitřního vybavení a zdravotnické technologie," upřesnila středočeská radní pro oblast zdravotnictví Jiřina Filová (KSČM) s tím, že nemocnice dále pro akci Generel Oblastní nemocnice Kladno pořídí za 36 milionů korun projektové dokumentace.
„Ve zdravotnictví jsou důležití především pacienti, ovšem zdravotnický personál je nezbytností a je nutné se starat i o něj. Důkazem je například chystaná rekonstrukce bývalé svobodárny na Centrum pro vzdělávání a péči o zaměstnance kolínské nemocnice v hodnotě cca 45 milionů Kč. Součástí projektu jsou nejen nové prostory pro vzdělávání, ale především nová mateřská školka a ubytovací kapacity pro zmíněné nedostatkové profese," představil část plánů kolínské nemocnice na rok 2016 hejtman Petera. Dalším významným krokem bude obměna počítačového tomografu za 25 milionů korun s přispěním ministerstva zdravotnictví. Dojde tak k celkovému zkvalitnění vyšetřovacích metod a také k zavedení nové diagnostiky koronárních tepen a prokrvení srdečního svalu s cílem předcházet dokonaným infarktům srdce. Realizace by mohla proběhnout do poloviny roku 2016.
Změny k lepšímu se v letošním roce chystají i v Oblastní nemocnici Mladá Boleslav. V březnu bude otevřen pro veřejnost nový pavilon pro oddělení onkologie, nukleární medicíny a hematologie. „Stavba stála 112 milionů korun a zhruba 40 milionů na ni nemocnice získala prostřednictvím Regionálního operačního programu Středočeského kraje. Na jaře nemocnice také otevře nové prostory provozovny lékárny a výdejny zdravotnických prostředků u hlavního vchodu do nemocnice, které v současné době procházejí kompletní rekonstrukcí. Investici ve výši cca 10 milionů korun si v letošním roce vyžádá modernizace interního příjmu, který by se měl přesunout do nejnižšího patra pavilonu interny," řekla radní Fialová a dodala, že dalších zhruba 60 milionů Kč bude potřeba na modernizaci rotačního pavilonu, v němž dříve sídlila interna. Do budoucna by v něm mělo být nově například ředitelství nemocnice. Významnou je také příprava projektu pro stavbu pavilonu pro gynekologicko-porodnické a dětské oddělení a nový stravovací provoz. Zároveň by v areálu nemocnice měl vyrůst nový parkovací dům.

Nemocnice v Kutné Hoře vymění okna a zateplení obvodového pláště a střechy stávající polikliniky v hodnotě přesahující 25 milionů Kč, díky čemuž bude vyřešen letitý problém téměř havarijního stavu budovy.

Nejvýznamnějším projektem roku 2016 v příbramské nemocnici bude rekonstrukce porodních sálů a souvisejících prostor za 80 milionů korun. „Chceme zde také dokončit rekonstrukci centra interních ambulancí v přízemí pavilonu „I" v areálu 1. Úpravy za 9 milionů korun umožní umístit interní ambulance a poradny do jednoho prostoru s kvalitním zázemím," zakončil hejtman Miloš Petera. Zdroj: Krajský úřad

Autor: Redakce

12.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jedna z volebních místností v Dobříši byla v areálu Základní školy Dobříš, Lidická
124

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Lepší sedadla a třetí rozměr vrátily diváky do příbramského kina

Příbram – Jeden čas to s kinem vypadalo především kvůli návštěvnosti dost bledě, ale to je nyní už minulostí. Za první pololetí letošního roku byl průměrných počet 102 diváků na každé promítání. Příbramské kino je tak na druhém místě v návštěvnosti ze 188 sledovaných kin z celé republiky. Do těchto statistik se ale nezapočítávají multiplexy.

Papežem vyznamenaný skautský vedoucí navštívil Dobříš

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Ve středu 11. října uspořádalo místní skautské středisko v Pastoračním centru sv. Tomáše v Dobříši kulturní podvečer. Na programu bylo promítání dokumentárního filmu o historii českého skautingu Skauti bez lilie.

AKTUALIZOVÁNO

Rozhádaná středočeská koalice se dohodla, že bude jednat dál

Střední Čechy – Jednání za zavřenými dveřmi bylo delší, než se původně očekávalo – a jeho výsledkem se nestalo rázné bouchnutí do stolu, čemuž mohla nasvědčovat silná slova zaznívající na sklonku minulého týdne i ještě tento čtvrtek. Tak se vyvinula páteční schůzka představitelů krizí zachvácené koalice vládnoucí Středočeskému kraji – zástupců ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů. Účastníci se shodli, že se u jednacího stolu setkají opět za týden – příští pátek.

Lupič se na místo loupeže nechal dovézt taxíkem

Kamýk nad Vltavou – Netradiční způsob dopravy na místo činu zvolil lupič, který se rozhodl přepadnout poštu v Kamýku nad Vltavou. Na místo činu i z něj se totiž nechal odvézt taxíkem. Nyní už v policejní cele zřejmě přemýšlí nad tím, kde měl jeho plán chybu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení