Dva rozbité můstky na silnici z Příbrami na Jince u Trhových Dušník není nutné Příbramákům představovat. Kvůli jejich kritickému stavu tudy už roky nesmí jezdit kamiony a náklaďáky. A tak řidiči těžkých aut musí volit cestu jinudy. Pokud potřebují jet do Hluboše a dál, musejí přes Pičín. A ten se právě kvůli této jediné nejbližší nutné objížďce stal takřka nešťastnou křižovatkou.

Nadměrná doprava v obci pořádně otravuje lidem život. Kromě velkého hluku a prašnosti lidem praskají domy, mají zničené ploty a navíc ještě čelí neslušnému chování některých řidičů. Jejich velikým přáním je, aby se už konečně kraj postaral o opravu rozbitých mostů.

Jak se zdá, stavební práce na silnici II/118 směrem na Jince začnou co nevidět.

„V průběhu měsíce dubna zahájíme opravy mostů u Trhových Dušníků. Do této akce investuje Středočeský kraj 20 milionů korun,“ informovala Deník mluvčí kraje Markéta Vítková.

Informace o opravě mostů odstartovala řadu jednání kvůli plánovaným dopravním uzavírkám. Na jednom takovém jednání jsme zastihli i starostu Pičína Josefa Mezeru.

„Je v tom ještě pořádný zmatek. Co já vím, první můstek se má opravit, na ten druhý ještě není stavební povolení. Lidé už jsou z toho nešťastní. Jedné paní už dokonce řidiči zbořili plot. Kamiony by přes nás jezdit neměly, ale určitě budou. Pro nás to mimo jiné znamená velké finanční náklady, máme zničené silnice,“ řekl starosta Pičína Josef Mezera.

Termíny chystaných dopravních opatření jsou zatím v jednání.