Terénní motocykly jsou v lesích a polích silnými protivníky policie. Nejenže jejich řidiči pozměňují, zakrývají nebo jiným způsobem znemožňují identifikaci vozidla a šoféra, ale také nerespektují pokynů policie při silničních kontrolách.

„Řidiči terénních motocyklů a čtyřkolek jsou velmi mobilní a ve volné přírodě jsou schopni na svých strojích zdolávat značné terénní překážky. Intenzivně se tím zabýváme, hledáme nové metody v boji s neukázněnými řidiči a budeme nahodile kontrolovat lokality s vyšší četností pohybu motorkářů jakými jsou vojenský prostor a rekreační oblasti,“ konstatovala Lenka Pavlová.

K problému se vyjádřil také hospodář Mysliveckého sdružení Milín František Salivar: „Máme s nimi hrozné potíže. Jezdí přímo po lese a v době mláďat neskutečně plaší zvěř, která potom nemá chvíli klidu. Nemluvě o tom, že ničí lesní porost a na polích zaseté kultury.“

Policejní mluvčí vyzvala občany k tomu, aby včas informovali policii o pohybu motorkářů. „Každý může významně pomoci. Stačí si všímat registračních značek nebo jiných markantů, které by přispěly k identifikaci,“ doplnila Lenka Pavlová s tím, že problémů s motorkáři skutečně přibývá.

Problémy s nimi potvrzují i lesníci. „Jezdí po lese, ale těžko je zastavíte. Spolupracujeme proto s policií,“ řekl polesný Josef Hrdina z Lesů České republiky.