Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

„Multitým" pomáhá rodinám zajistit co nejlepší podmínky k životu

Příbram - Náhlá finanční nouze způsobená ztrátou zaměstnání či jiného zdroje příjmů, dluhy, exekuce, ztráta bydlení, násilí v rodině, záškoláctví u dětí a další problémy. To jsou mnohdy ty nejhorší možné situace, do kterých se mohou některé rodiny v průběhu života dostat.

7.5.2016
SDÍLEJ:

Řešit obtížné situace již od roku 2010 pomáhá mimo jiné Sociální poradna města, nově středisko pod Centrem sociálních a zdravotních služeb města Příbrami (CSZS), kde se občanům v nouzi dostane odborné rady a informace o odborné pomoci.Foto: archiv města

 Řešit tyto situace již od roku 2010 pomáhá mj. Sociální poradna města, nově středisko pod Centrem sociálních a zdravotních služeb města Příbrami (CSZS), kde se občanům v nouzi dostane odborné rady a informace o odborné pomoci.

Dalším účinným nástrojem řešení problémů občanů je také práce tzv. multitýmu. Prostřednictvím multitýmu si mezi sebou vyměňují informace sociální pracovnice jednotlivých středisek CSZS, jednotlivých oddělení sociálního odboru města, kontaktního pracoviště Úřadu práce Příbram, Farní charity Příbram a další pracovníci působící zejména v sociálních nebo zdravotních službách. Výměna informací a hlavně znalost terénu i jednotlivých klientů a celých rodin pomáhá při nastavení postupů, jak klientům co nejlépe, nejbezpečněji, tj. efektivně pomoci.

S jednou z cílových skupin, kterou představují uchazeči o zaměstnání, se pracuje individuálně a většinou se jedná o práci s celou rodinou, protože dopady problémů rodičů často bohužel dopadají i na děti. „Pomáháme rodinám nejprve rozklíčovat jejich základní problémy a poté se společně s nimi snažíme určit priority tak, aby se rodina v potížích co nejdříve mohla dostat zpět do normální situace," vysvětluje postup Miroslava Němcová ze Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi CSZS s tím, že právě schůzky multitýmu pomáhají zacílit konkrétní pomoc.

Navíc je vždy první dva pondělky a první dvě středy v měsíci přítomna v budově Úřadu práce v Příbrami terénní sociální pracovnice Sociální poradny, aby byla odborná pomoc pro klienty přicházející na Úřad práce přímo na místě.

Novinkou je tzv. skupinové poradenství: odborníci prostřednictvím přednášek v sociálním poradenství předávají cílové skupině klientů, kterou představují nejen uchazeči o zaměstnání, ale i např. klienti azylového domu, základní informace a rady, jak v jejich situaci postupovat. „Tato sociální prevence jim napomůže zorientovat se v nabízených sociálních službách, získat potřebné kontakty, případně si zajistit cílené (individuální) poradenství," doplňuje místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s tím, že spolupráce složek města Příbrami a příbramského Úřadu práce je dlouhodobě výborná a proto se pozitivně odráží i ve výsledcích práce s klienty, kteří by sami svou nelehkou situaci řešili velmi těžko.

Pavlína Svobodová, mluvčí radnice

Autor: Redakce

7.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení