Rušno bude od 19 do 22 hodin především v areálu Ševčinského dolu, připomněla programová pracovnice muzea Stanislava Moravcová.

„Návštěvníkům nabídne pestrý program zahrnující koncert skupiny Celest & Charles i promítání dokumentů o příbramském hornictví a hutnictví,“ upozornila na některá z lákadel. „K individuálním prohlídkám budou otevřeny šachetní budova a mineralogická expozice, hornický domek nabídne speciální kostýmované prohlídky; do 20.30 bude také jezdit hornický vláček,“ připomněla.

Koncert, který označuje za zlatý hřeb programu, má vyhrazený čas od 20. hodiny do 21.30. „Desetičlenná skupina vnese do výjimečného prostředí industriálních památek směsicí funky, R&B a diska tu pravou letní atmosféru,“ poznamenala.

Moravcová upozorňuje, že využít individuálních prohlídek vybraných expozic mohou návštěvníci jak před koncertem, tak i v jeho průběhu. „Otevřena bude i šachetní budova, jejíž ochoz nabízí nádherný výhled na široké okolí. Sledování západu slunce z tohoto místa je zážitek, na který se nezapomíná,“ doporučuje Moravcová, co by návštěvníci určitě neměli vynechat. Příjemná je podle jejích rad i večerní procházka Březovými Horami.

Za vstup do areálu Ševčinského dolu návštěvníci zaplatí 150 Kč. Vstupenky v předprodeji nabídlo Divadlo Antonína Dvořáka jak na pokladně, tak prostřednictvím internetových stránek. Mimo hlavní areál pozve muzeum návštěvníky do svých objektů za symbolické vstupné 1 Kč.

V hornickém domku v Havířské ulici začíná od 19 do 22 hodin vždy v celou hodinu program setkání s obyvateli chalupy poskytující domov hornické rodině. Zájemci se budou moci podívat, jak se zde žilo před 150 roky – v dobách, kdy příbramské doly na stříbro a olovo zažívaly svou největší slávu.