V sobotu pořádali hon také myslivci z Březnice v bažantnici v Martinicích. V listopadu se rovněž konají společné lovy, takzvané naháňky a nátlačky na spárkatou zvěř. Mezi tu patří například jelení zvěř a divočáci.

„Listopad je období hlavní lovecké sezony. Spárkatá zvěř je poměrně v dobré kondici. Průběrný odstřel spárkaté zvěře je nutno provádět zodpovědně, zvláště u holé, protože na její kvalitě závisí i následující generace. Zejména v lesních honitbách, do kterých se stáhla černá zvěř ze sklizených polí, jsou konány společné lovy – naháňky a nátlačky. Čerstvě napadlý sníh poskytne příležitost k obeznávání zvěře. Redukce početních stavů by měla být soustředěna zejména na selata a lončáky. Ulovení staré bachyně nebo kňoura je hodnoceno jako porušení myslivecké etiky a lovec by měl být potrestán,“ říká Jiří Šilha z Českomoravské myslivecké jednoty.

Početní stavy divokých prasat jsou podle Šilhy vysoké, a proto je nutné zintenzivnit lov selat a lončáků zejména při individuálním lovu a následně i při naháňkách. Jinak hrozí škody na zemědělských a lesních kulturách.