Akce se koná v zasedacím sále příbramského úřadu práce, který sídlí na náměstí T. G. Masaryka. Vstup bude zdarma. Nezaměstnanost v regionu činila v srpnu 5,5 procenta, na jednu pracovní pozici připadají zhruba čtyři uchazeči.

Přijímací pohovor přímo na místě
Burza, kterou pořádá Okresní hospodářská komora Příbram spolu se Středočeským krajem, začne v 10 hodin a potrvá do 17 hodin. Někteří uchazeči budou moci rovnou na místě absolvovat přijímací pohovor.

Program10:00 hod Zahájení akce
10:10 hod Představení ÚP ČR a jeho činnosti a prezentace jednotlivých firem
10:20 hod Individuální konzultace s jednotlivými firmami a školami

Zájemci o práci a další návštěvníci jsou srdečně vítáni.
Další informace na tel. 702 020 489,
email. sizlingova@komora.cz

„Doporučujeme všem, kteří mají opravdu vážný zájem najít práci, aby si s sebou vzali občanský průkaz a také životopis, eventuálně další doklady o dosaženém vzdělání či předchozí praxi," uvedla ředitelka krajské pobočky úřadu práce Renata Malichová.


Volná místa jsou na trhu především pro obráběče kovů, strojírenské pracovníky, pracovníky v gastronomii, sociálních službách, logistice a zdravotnictví. Obráběče, zámečníky a svářeče hledají dlouhodobě například firmy na Kladensku i v dalších středočeských okresech.

Na burze bude mít svou expozici třicítka vystavovatelů včetně škol a firem, představí aktuální poptávku po zaměstnancích v celém regionu. Návštěva veletrhu tak může být i námětem pro rekvalifikaci nebo výběr střední školy.

Rady pro sepsání životopisu
Součástí akce bude i poradenství, které návštěvníkům poskytnou zástupci úřadu práce.

Ilustrační foto.„Zájemci se mimo jiné dozví, jak správně napsat životopis, jaké šance mají na trhu práce v rámci jejich současné kvalifikace a praxe, jak efektivně hledat zaměstnání nebo jak jim může úřad práce pomoci prostřednictvím nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti," uvedla Beránková. V rámci této politiky lze vytvářet například dotovaná pracovní místa pro dlouhodobě nezaměstnané.

Na Příbramsku nejvíce lidí bez práce
V srpnu evidoval úřad práce ve Středočeském kraji 12 732 volných pracovních míst a 48 594 uchazečů o zaměstnání.
Nejnižší nezaměstnanost byla v okrese Praha-východ s 2,8 procenta, nejvyšší míru nezaměstnanosti na Příbramsku, 7,5 procenta.