Deníku poskytl při té příležitosti i krátký rozhovor, který ale vzhledem k tomu, že začátkem prosince chodí Mikuláš s čerty, kolem politiky příliš netočil.

Proč jste přijel do Příbrami?
Přijel jsem si lidmi popovídat o politice, ale je to takové odlehčené, protože jsme to nazvali Mikulášské pivo a řekli jsme s panem Švendou, bývalým místostarostou, že kdo chce, ať si s námi přijde popovídat o politice, zeptá se nás na cokoli, co ho zajímá, popřípadně ať nám vynadá, za co chce, my jsme na to zvyklí… Pokládám za nezbytné s lidmi mluvit a jaké je přirozenější místo k diskuzi je, než hospoda? A jak říkám, kdo chce, ať přijde, kdo nechce, ať nechodí.

V Příbrami po minulém volebním období, kdy byla TOPka ve vládnoucí koalici, skončila nyní v opozičních řadách, co na to říkáte?
Myslím si, že ta koalice, která ve městě poslední čtyři roky vládla, neodvedla špatnou práci, ale to co vítěz voleb vykonstruoval, nepokládám za šťastné. Ovšem chápu, že na to má právo a přeji vítězi voleb hodně štěstí.

Příbramské setkání s veřejností je pojaté v mikulášském duchu, vy jste byl na pozvánce zobrazený jako čert, cítíte se tak?
Necítím, ale kdybych si tam nakreslil andělská křídla a svatozář jako anděl, tak to už by se lidé smáli asi hodně.

Na to, jak prožíval v dětství Mikuláše, zavzpomínal na setkání s veřejností v Příbrami poslanec Miroslav Kalousek.

Jak jste prožíval Mikuláše jako dítě? Bál jste se čerta?
Nebál, já jsem vždy těšil, že někdo přijde a jak mě vystraší.

Čerti nosí zlobivé děti do pekla, kdo z politiků by si to podle vás také zasloužil?
To může soudit jen bytost, které já do toho mluvit nebudu. Tu můžu jen prosit, abych to nebyl já.

Začal advent a pomalu se blíží Vánoce, pomáháte doma například s vánočním úklidem?
Zatím ne. Teď byla první adventní neděle a teď bude ještě poslanecká sněmovna, takže tu adventní náladu, kdy by se člověk měl trochu ztišit a podívat dovnitř do sebe, aby si v sobě trochu uklidil, tak tu ještě nemám, ale pevně doufám, že na tom už příští týden začnu psychicky pracovat.

Do Příbrami jezdíte poměrně často, co se vám ve městě nejvíc líbí?
Já tady mám poslaneckou kancelář, takže se sem snažím zajíždět co nejčastěji. Líbí se mi toho tady hodně, Svatá Hora je krásná, Hornické muzeum nabízí mnoho úžasných památek… ale nejvíc se snažím vyhledávat právě setkání s lidmi, protože zpětnou vazbu dostanete jen v bezprostředním rozhovoru.