Své o tom ví i členka spolku Drkolnov Dana Rumanovská. „Parkování je problém. Aut stále přibývá a přibývat bude. Potřebovali bychom více než sto parkovacích míst."

Více než sto míst přitom nabízí parkoviště, které spravuje společnost Schwarz. To je ale placené. Řidiči jej tak příliš nevyužívají a parkoviště je často poloprázdné.
Situací se proto zabývá i nové vedení města. Do konce června by prý měla být dokončena studie dopravního režimu v oblasti Drkolnova. Ta se zabývá průjezdem hasičské techniky a také možnostmi parkování v této lokalitě.

„Na základě jednání s provozovatelem parkoviště na Drkolnově, které spravuje společnost Schwarz, by ve druhé polovině roku mohlo dojít ke zmenšení plochy tohoto placeného parkoviště. Zhruba 50 míst by tak nově mělo být volně přístupných veřejnosti," sdělil Příbramskému deníku místostarosta Václav Švenda.
S nedostatkem parkovacích míst se řidiči potýkají i v dalších částech Příbrami. Ideální není situace ani v centru.

„Jsem samozřejmě rád, že těch několik parkovacích míst v centru je. Nicméně jejich kapacita je nedostatečná. S tím se denně potýkají nejen obchodníci z Pražské ulice, ale především návštěvníci města, kteří chodí po úřadech, pacienti v nemocnici. Dopravní režim chceme změnit, připravujeme proto také studii," uzavřel místostarosta.