Odhadem kolem 600 až 700 lidí využilo dopoledne k prohlídce a nákupu zboží od regionálních prodejců a k ochutnání různých pamlsků, které nabízeli.

Zájem byl například o lívance z ječné mouky, které na místě pekli manželé Kořínkovi z Vysoké u Sedlčan. „Těsto děláme podle staročeského receptu a tak, jak to dělávaly naše babičky, pečeme lívance na litinovém tálu," poznamenala Jitka Kořínková. „Těsta máme dost, vstávali jsme brzy, abychom ho mohli dát v šest hodin kynout," dodala.

Certifikát Toulavy již získala a vystavila ve svém krámku s kraslicemi Jitka Novotná z Nového Kostelce u Tábora. „Do Sedlčan to mám z domova třicet kilometrů," poznamenala. „Na trzích prodávám zřídka, většinou jezdím po galeriích a muzeích, kde ukazuji, jak se vajíčka malují," sdělila. „Celý týden jsem malovala do jedné hodiny do rána, abych měla co přivést. Na letošní Velikonce jsem tak ozdobila celkem 800 kusů," bilancovala. „Začínám s kraslicemi vždycky již v září. Používám různé techniky a dekoruji slámou, klasicky voskem tak, že vzory nanáším špendlíkovou hlavičkou. Všechno je ruční práce," zdůraznila a ukázala na pracná „osíťovaná" vejce, na které použila redispero. Skořápky zdobí asi dvacet let. „Ukázala mi to poprvé paní učitelka v družině," řekla. Kromě slepičích používá k nanášení ornamentů i kachní vejce. „Pštrosí vejce jsem ještě nezdobila. Jedno jsem ale dostala před čtrnácti dny a už se těším, jak si ho polepím slámou. Odhaduji to tak na čtyřicet hodin práce," myslí si žena, pro kterou je zdobení kraslic způsob relaxace.

O zákazníky neměl nouzi ani výrobce knedlíků. Martin Sadecký má firmu v Sedlčanech již třetím rokem. Nabízí bramborové knedlíky a šišky, knedlíky s uzeným masem, s borůvkami nebo jinou ovocnou náplní. „Velká poptávka je po houskových a špekových knedlíkách," poznamenal. Plno bylo také například u stánku s drůbežím masem z českého chovu nebo u prodejců šperků nebo brambor, koření a bylinek.

Slavnostního udílení certifikátů Toulavy se účastnilo osm z devíti podnikatelských subjektů. Spolu s tajemnicí sdružení Štěpánkou Barešovou je předávali členové certifikační komise. Monika Hýnlová předtím přiblížila, jaké území obsahuje Toulava. „Toulava je turistická oblast a jestli to ještě nevíte, tak právě teď se nacházíte v Toulavě. Má ve svém logu srdíčko, které také znamená, že jí máme rádi a jakou si jí uděláme, takovou ji budeme mít. Toulava je turistická oblast, která sahá od Sedlčan přes Sedlec-Prčici, Tábor, na Mladovožicko, Bechyňsko, Soběslavsko a zasahuje také na Milevsko. Je to obrovská oblast, kde žije asi 250 tisíc obyvatel ve 150 obcích a městech," uvedla členka certifikační komise Hýnlová.

Jako první převzala certifikát restaurace a ubytovací zařízení Židovna z Vysokého Chlumce. Oceněním se může pochlubit také perníkář Pavel Hejhal z Počepic, Zdeněk Bečvář, spolumajitel firmy Forest Fish z Vrchotic produkujícího vrchotického kapra, Stanislava Kortánová z pekařství a cukrářství Stáňa z Malé Hraštice, Alena Kramešová z křepenické pekárny za kváskový chléb, křepenický Václav Křížek za dřevořezby a Jan Jiráček za Sedlčanské těstoviny. Marie Břeňová