Parkoviště Na Flusárně se stovkou parkovacích míst bylo zprovozněno na konci února. Je určeno pro automobily do 3,5 tun. Nyní byly na místě nově zprovozněny také dvě dobíjecí stanice pro elektromobily.

Stojan má výhon 50 kW, řidiči tak většinu kapacity baterií svého auta doplní zhruba za půl hodiny. Každá z obou stanic nabízí dva dobíjecí konektory vhodné pro dobíjení všech značek a typů elektrovozidel.

„V České republice průběžně rostou počty elektromobilů a ty disponují stále delšími dojezdy. Aby mohly bez omezení a velkých časových zdržení nabíjet baterie o vyšších kapacitách, musíme jim nabídnout dostatečně hustou a výkonnou síť dobíjecích stojanů. Pro českou elektromobilitu je proto důležité, že dobíjecí stojany řidiči najdou v lokalitě jako je Příbram, kde dosud citelně chyběly. Podobně jako na všech dalších místech v naší síti budeme i tady řidičům garantovat odběr skutečně bezemisní elektřiny, a to díky certifikaci jejího původu z obnovitelných zdrojů,“ řekl Tomáš Dzurilla, ředitel útvaru elektromobilita ČEZ.

close Banner ženy info Zdroj: Jan Lakomý zoom_in Banner ženy Parkoviště je využívané jak místními obyvateli nedaleké Milínské ulice, tak pendlery, kteří zde automobil odstaví a dále pokračují na cestě za prací z nových autobusových zastávek „Příbram, Nový rybník“, které jsou aktuálně obsluhovány jak MHD Příbram, tak autobusy PID, linkou 393. Využívají ho také návštěvníci areálu Nového rybníka.

„Svojí polohou je toto parkoviště také vhodnou alternativou pro diváky sportovních utkání na zimním stadionu či ve sportovní hale, které jsou od parkoviště vzdáleny pouhých pár minut chůze,“ uvádí starosta Jan Konvalinka.

Kromě samotného parkoviště bylo vybudováno také odpočinkové místo pro cyklisty a došlo k rozšíření přilehlé cyklostezky. Na parkovišti bylo instalováno nové veřejné osvětlení a vysazeno 28 stromů.

Stavba vyšla na 17 111 168 korun včetně DPH, 676 534 korun pak městu zpětně proplatí společnost ČEZ jako náklady spojené s přípravou pro osazení elektrostanic.