Diváky překvapil skokem z výšky 32 metrů. Překonal tak rekord z loňského ročníku, kdy pokořil hranici 30 metrů. „Když jsem se z těch třiceti metrů díval dolů, proběhlo mi hlavou: „Jsem teď a tady, zkusím to," a zeptal se, jestli je možné plošinu ještě zvednout. „Hecnul" jsem se a vyšlo to," řekl Příbramskému deníku Michal Navrátil.

High Jump 2014. Aby výzva byla absolutní, vybral si Michal Navrátil pro skok i daleko náročnější techniku. Opět tak posunul hranice a ze závodu si odvezl další vítězství.

„Příští rok mě nejspíš čeká stojka z větší výšky. Ale to už je hodně brutální. Z toho mám velký respekt," dodal Navrátil, který v sobotu získal první místo na Mistrovství České republiky a ve skoku z šestnácti metrů obsadil třetí příčku. Na druhé příčce se umístil Jan Wilko Heinzel, vítězem se pak stal Andy Hulliger.

Kromě klasických skoků do vody se divákům lačnících po opravdových šílenostech naskytla podívaná i na nejextrémnější odvětví skoků do vody – splashdiving. Tedy placáky. Úkolem závodníka přitom bylo co nejvíce plácnou tělem o hladinu a vytvořit co největší gejzír vody.

Tím ale nabídka extrémních sportů rozhodně nekončila. Nechyběla ani exhibice skateboardistů a jezdců na BMX kolech. Kdo nechtěl jen přihlížet, mohl si během závodů zahrát plážový volejbal, stolní fotbal a nebo s prknem ladit triky na U-rampě.

Perličkou sobotního závodu byla letecká akrobacie pilota světové série Red Bull Air Race a člena reprezentace České republiky Martina Šonka. Atmosféru už jen dokreslila pestrá paleta hudebních vystoupení. Na své si přišli jak rockeři, tak posluchači electra.

„I letos posunuli sportovci hranice v tomto sportu zase o kus dál. Naštěstí se vše obešlo bez vážnějších zranění," shrnul patnáctý ročník pořadatel Martin Zvoníček. 

VýsledkyHigh Jump 2014.

Mistrovství ČR

1. Michal Navrátil

2. Jan Bílý

3. Jakub Kunášek 

16 metrů 

1. Andy HulligerHigh Jump 2014.

2. Jan Wilko Heinzel

3. Michal Navrátil

Ženy

1. Anna Bader

2. Jacqueline Valente

3. Natálie Jiroutková