Prodejci se opět sejdou na chodníku u dobříšské radnice okolo 8. hodiny. Kdo chce s nákupem pochodit, neměl by moc dlouho vyspávat.

„V předchozích letech si jarmarky v Dobříši získaly stabilní místo v programu sobotního dopoledne nejen místních obyvatel, ale i návštěvníků z okolí. Příjemná atmosféra láká čím dál více prodejců a sortiment výrobků se tak neustále rozšiřuje,“ hodnotí jedna z organizátorek jarmarku Hana Petráňová.

Na jarmarcích mohly hospodyňky nakoupit čerstvá vajíčka, mléko, kozí výrobky, bylinky, koření, med, mnoho druhů zeleniny a ovoce, ručně vyráběné čokoládové lanýže, biopečivo, domácí koláčky, houby, zavařeniny a podobně. Sortiment doplňovaly i ručně vyráběné řemeslné výrobky, například bižuterie, korálky, keramika, sušené květiny, dřevěné figurky a jiné výrobky ze dřeva.

„Stejně jako v minulých letech se budeme snažit, aby výrobci byli výhradně z našeho regionu, maximálně z našeho kraje. Návštěvníci tak mají možnost osobně potkat toho, kdo pro ně peče, pěstuje, vyrábí, je možné ho navštívit a ověřit si kvalitu jeho zboží. Na každý jarmark pozveme hosta z jiného regionu, který svojí nabídkou zpestří nebo doplní sortiment z našeho kraje,“ oznámila Hana Petráňová.

A ještě jedna novinka. Město ve spolupráci s místním květinářstvím připravuje tradiční benefici pro rok 2012. Letos nebude benefice pouze jednorázové, ale bude součástí každého jarmarku, a to formou prodeje výrobků věnovaných sponzory u jednoho stánku.

„Výtěžek benefice půjde místní organizaci, jejíž činnost je přínosem pro obyvatele regionu. Rádi přivítáme sponzory, kteří do benefice věnují své výrobky případně přispějí finančním darem,“ informuje dobříšská radnice na webu města.