Areál na Monínci nabízí denní i večerní lyžování i nyní, po všechny dny v týdnu od pondělí do neděle, a to s celkem příhodnými podmínkami: sněhu je kolem 60 centimetrů, výška vrstvy na sjezdovce se pohybuje od 45 do 75 cm. Nově napadlo 5 cm, což také představuje vrstvu ležící mimo sjezdovku. S ohledem na počasí je sníh zmrzlý. V provozu jsou hlavní lanovka, horní kotva i hotelový vlek.

Na Monínci ve středu zkoušeli nové lyže i snowboardy. | Video: Deník/Michal Bílek

Symbolicky se jezdí se také v Chotouni na Praze-západ, ale skutečně jen minimálně: v úterý 9. ledna i pak ve středu je v provozu jen Hravé lyžování pro školky. Přivítat běžné návštěvníky zde chtějí ve čtvrtek 11. ledna, kdy je provoz hlavního vleku i dětského areálu ohlášen od deváté do sedmnácté hodiny. V pátek se začíná rovněž v devět dopoledne – avšak s tím, že otevřeno už bude naplno: do deváté večer.

S ohledem na přízeň počasí, které umožňuje zasněžovat (a také napadlo trochu sněhu přírodního), chystá na pátek lyžování také „Panství Vítka z Prčice“ na Příbramsku – Ski Kvasejovice. Provozovatelé by dlouhou sjezdovku chtěli otevřít 12. ledna, nicméně si ponechávají v zásobě jedno slůvko: „snad“. Od úterka si je také možné rezervovat termíny ve zdejší lyžařské škole.

Skiareál Monínec

Ski-aréna Šibeniční vrch v Mnichovicích na Praze-východ bude provoz upřesňovat. Prozatím její webové stránky hlásí zavřeno. Právě na svých webech se provozovatelé středočeských areálů snaží nabízet příznivcům ty nejaktuálnější informace. Skutečně údaje, které platí, jak nyní naznačuje prezentace chotouňského Ski Areálu. „Ani na telefonu vám neřekneme víc,“ odkazuje na zveřejněný rozpis.