„Máme celkem 41 pedagogů z nich 37 stávku podpořilo,“ potvrdil ředitel příbramské střední zdravotnické školy Václav Kočovský. „Svým postojem chceme dát najevo, že nelze donekonečna něco slibovat a pak to dělat jinak,“ vysvětlil.

Z technických důvodů zůstal při škole v provozu Domov mládeže a školní jídelna, neboť obě zařízení navštěvují i žáci z jiných škol, které se ke stávce nepřipojily. „Zbytečné jsme nechtěli dělat komplikace,“ podotkl naznačil, že jinak by se zřejmě ke stávce připojili všichni zaměstnanci.

Některé střední školy se připojily jen symbolicky. To byl například případ dobříšského gymnázia, které ve středu normálně vyučovalo. Nicméně jeho učitelé stávku podpořili. „Svůj postoj vyjádříme na internetu a vysvětlíme ho studentům. Požadavky odborů podporujeme, ale stávku ne,“ konstatoval ředitel školy Jiří Kastner.

Ze sedmi základních škol v Příbrami se ke stávce připojily jen dvě – ZŠ pod Svatou Horou a ZŠ 28. října, která ale zajistila náhradní program pro žáky prvních a druhých tříd, zbytek dětí zůstal doma. „Ostatní školy měly normální výuku,“ sdělila mluvčí města Eva Švehlová.