Kolik se dosud přihlásilo prodejců a jaké budou nabízet zboží?
Zatím jich je dvaatřicet. Jejich zboží bude s velikonoční tématikou – kraslice, beránky, mazance. K dostání budou masné a uzenářské výrobky, víno, těstoviny, pečivo, výpěstky ze zahrádek, čerstvé bylinky, ovocné stromky, brambory, sýry, kysané zelí, koření, ruční výrobky jako jsou šperky, háčkované výrobky, košíky a řezbářské práce. Na náměstí si bude možné i pochutnat na kávě, lívancích a palačinkách.

Oslovila jste s žádostí všechny starosty Sdružení obcí Sedlčanska?
Ano a starostové slíbili, že pomohou a aby byly trhy co nejpestřejší, budou sami kontaktovat farmáře.

Kdo bude z prodávajících nejvíc vítán a komu prostor neposkytnete?
Byli bychom rádi, kdyby bylo možno na trhu koupit převážně regionální produkty, ale nebráníme se domácímu zboží, které budou nabízet farmáři žijící mimo náš region. Všichni se musí řídit naším tržním řádem, kodexem farmářských trhů a desaterem Státní veterinární správy, která prodej na farmářských trzích upravuje.

Budou poplatky za pronajatou plochu nějak na tuto akci zohledněny?
Poplatek stanovujeme spíše symbolický, a to sto korun za stánek. Vybrané peníze budou použity na pokrytí nákladů spojených s pořádáním této akce. Tím mám na mysli například úklid nebo spotřebu elektřiny.

Kde jste hledali inspiraci?
O zkušenosti s pořádáním trhů jsme požádali Posázaví, konkrétně jsme oslovili město Benešov, které trhy také pořádá.

Je něco, co byste k trhům ráda dodala?
První Farmářské trhy budou zpestřeny i doprovodným programem. Přibližně hodinové vystoupení zajistí Základní umělecká škola Sedlčany. Slavnostně budou na náměstí předány také první certifikáty Toulava – regionální produkty, které získali první podnikatelé v regionu Sedlčanska. 

Marie Břeňová