Na příbramské radnici se chystají velké změny ve vedení města. V pondělí se sejdou k mimořádnému zasedání zastupitelé, kteří budou projednávat personální změny v městské radě.

Současný druhý místostarosta Václav Beneš byl zvolen krajskými zastupiteli do vedení Středočeského kraje na post radního, kde bude mít na starosti kulturu a památkovou péči.

V rozhovoru na konci listopadu místostarosta uvedl, že na radnici v Příbrami zůstane pouze do konce letošního roku, aby mohl dokončit rozdělanou práci a připravit předání funkce svému nástupci.

I pozice prvního místostarosty, na které je nyní Petr Kareš, bude zřejmě jedním z hlavních předmětů pondělního zasedání. „Počítám s tím, že na tomto setkání zastupitelů někdo mé odvolání navrhne,“ řekl Petr Kareš.

První místostarosta je v současnosti zbaven svých kompetencí, které mu radní odebrali na konci září letošního roku, protože SNK-ED v čele s Petrem Karešem odstoupili od koaliční dohody s ČSSD.

„Změna v kompetencích byla nutná vzhledem k tomu, že první místostarosta Petr Kareš po odchodu z koalice již nemá žádnou zodpovědnost za vedení a hospodaření města,“ uvedl tehdy starosta Josef Řihák.

Podle Petra Kareše je již díky zákulisním jednáním dohodnuta nová většinová koalice mezi členy ČSSD a ODS, která by měla v Příbrami vládnout zbývající dva roky volebního období. „Pro mě je to nepochopitelné řešení. My jsme z koalice odstoupili, protože jsme jako pravicová strana nemohli dobře spolupracovat a dohodnout se s ČSSD,“ dodal Petr Kareš.