Do nového roku vstoupí vedení příbramské radnice v novém složení. V tom starém totiž panovala velká neshoda v názorech i v komunikaci a situace na městském úřadu byla prý už kritická. Zastupitelé města proto na svém posledním zasedání zvolili některé nové členy rady města. Ve výsledku tak vznikla nová velká koalice mezi ČSSD a ODS. Její členové slibují občanům Příbrami zlepšení situace na radnici i samotné efektivity její práce.


„Radnice už nemohla ve spojení s předcházejícími koaličními partnery nadále dobře fungovat, pro jsme oslovili příbramskou ODS a dohodli se na spolupráci s nimi. Naše volební programy se navíc ve většině bodů prolínají a moc sporů nemáme. Není čas na nějaké rozbroje, ale zaměřit se na potřeby obyvatel,“ řekl starosta Josef Řihák. Ve vedení města nahradí místostarostu Václava Beneše, který odchází za prací radního na úřad Středočeského kraje, Václav Černý. Prvního místostarostu Petra Kareše, jehož zastupitelé odvolali, vystřídá Ivan Šedivý, který má navíc na tomto postu již několikaleté zkušenosti. Zastupitelstvo odvolalo také radního Vladimíra Kyseláka, na jeho křeslo usedne Svatopluk Chrastina. Zároveň opustí radu města i Jaroslav Krček, který se mandátu vzdal. Do nového roku vstoupí rada města v šestičlenném složení s rovnocenným rozložením hlasů ČSSD a ODS.


„I když jsme byli v opozici, tak si myslím, že jsme měli velice konstruktivní přístup k řešení problémů a snažili jsme se o to, aby město co nejlépe fungovalo. Po vývoji událostí na radnici budeme touto cestou pokračovat,“ uvedl nový první místostarosta Ivan Šedivý. „Tato rada má 1,5 roku na to, aby dokázala své schopnosti. Je to velmi krátká doba, a pokud se najde téma, ve kterém bude panovat výrazná neshoda, tak toto téma nesmí být otevřeno. Měla by se řešit témata, ve kterých dojde ke shodě a stačí se ještě něco prospěšného udělat,“ dodal Ivan Fuksa, lídr příbramské ODS.