Vzrušená diskuze doprovázela předvánoční mimořádné zasedání zastupitelů města Příbrami, kteří rozhodovali o změně složení vedení radnice. Výsledkem jsou dva noví místostarostové a jeden člen rady města.
Důvodem svolání zasedání zastupitelstva bylo uvolnění Václava Beneše (ČSSD) z postu místostarosty, protože bude vykonávat funkci radního Středočeského kraje a nemohl by se věnovat dostatečně i práci v Příbrami. Nyní ho nahradí Václav Černý za ODS.
Starosta Josef Řihák dále navrhl odvolání prvního místostarosty Petra Kareše (SNK-ED) a člena rady města Vladimíra Kyseláka a zastupitelé jeho návrh přijali. „Toto město je vedeno nekoncepčně a chaoticky, zbytečně se utrácí peníze a neužívají se tam, kde by měly. Prakticky městu nevládne jeho vedení, ale jedna osoba, a to pan starosta. Za odvolání velice děkuji, protože s tímto vedením radnice opravdu nechci mít nic společného,“ řekl v diskuzi odvolaný Vladimír Kyselák.
„Kdybych byla muž a odstoupila bych z koalice ve vedení města, zároveň bych se vzdala i postu místostarosty. Pro mne je chování Petra Kareše jako důkaz neférovosti,“ vyjádřila se zastupitelka Eva Číhalová k situaci ohledně odvolání prvního místostarosty, který před půl rokem odstoupil od koaliční dohody s ČSSD. Avšak i přesto, že mu byly odebrány kompetence, neodstoupil ze své pozice.
Postu prvního místostarosty se ujme Ivan Šedivý (ODS) a Vladimíra Kyseláka nahradí Svatopluk Chrastina (ODS). Počet křesel v radě města bude vyrovnaný. Tři obsadí ČSSD a tři ODS.
V reakci na starostův návrh i na vývoj situace na radnici v poslední době vystoupil Rudolf Smetana a požadoval odvolání starosty. Jeho návrh podpořili zastupitelé ale pouze čtyřmi hlasy.