Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Taverny se bude dláždit a vymýšlet levnější fígle proti vodě

Sedlčany – Největším problémem lehkoatletického stadionu Taverny je voda. V deštivých obdobích dostatečně nefunguje odvodnění hřiště. Radní si areál prohlédli společně a dali za pravdu Pavlu Bednářovi, řediteli Sportovních areálů Sedlčany, i správci, kteří na nedostatek upozorňovali.

15.3.2015
SDÍLEJ:

Stadion Taverny.Foto: Marie Břeňová

„Voda komplikuje a prodlužuje dobu, po kterou pak nemůže být využíváno sportoviště školami nebo malými fotbalisty na zápasy a tréninky," uvedl místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel s tím, že zatím kompletní odvodnění radnice neplánuje. „Nová meliorace by stála několik milionů korun," zdůvodnil. A jak bude radnice dále postupovat? „Přizveme odborníky, aby poradili, jak alespoň hladinu spodní vody snížit – například otevřenou strouhou mimo vlastní sportoviště, případně navrtáním míst, kde se drží voda nejdéle," vysvětlil Hölzel.

„Odvodňovací systém je starý jako stadion Taverny, byl vybudován před více než dvaceti lety. Zřejmě vrstvy zeminy jsou v současnosti již v nepropustném stavu, takže dešťová voda se do systému na některých místech vůbec nedostane," soudí místostarosta. Areál, včetně lehkoatletických sektorů, je v provozu od roku 1994. „To bylo shodou okolností v roce, kdy Sedlčany slavily 700 let od první písemné zmínky," připomněl, že první lehkoatletické soutěžní klání se tam proto v rámci programu odehrálo na mezinárodní úrovni za účasti tehdejšího nového partnerského francouzského města Taverny a německých sportovců.

„Celý areál hřiště zaplavila povodeň v roce 2002 a při takovéto události se plocha vždycky zanese jílovitými částečkami. Pamatuji se, že povrch tenisového kurtu se musel celý odstranit a dělat znovu. V případě lehkoatletické dráhy se dělala úprava menšího charakteru. Druhé povodně, které kompletně zaplavily celé sportoviště, byly v roce 2013. I od té doby se stav podstatně zhoršuje," komentoval situaci.

Radní se zabývali i dalšími úpravami, které souvisí s využíváním stadionu Taverny. „Protože hřiště slouží i pro tréninky a soutěžní zápasy juniorských fotbalových kategorií, bude nutné dát sítě za brány, aby míče nelétaly příliš daleko a aby povrch kvůli běhání fotbalistů v kopačkách po škvárové dráze netrpěl," upozornil místostarosta. Vypočítával, že je zapotřebí rekonstruovat oplocení, zejména tenisového kurtu a skateparku.

„Provoz ukázal, že bude vhodné i trávník mezi provozní budovou a vlastním sportovištěm dodláždit," upozornil na prostory, které jsou neúměrně zatěžovány, protože se tam koncentrují všichni sportovci a diváci.

„Zatím jsou tam chodníky ze zámkové dlažby a betonových prvků udělány jen částečně. Bude potřeba je udělat po celé ploše, aby se veškeré bahno nenanášelo do sociálek, do sprch, do šaten, do klubovny, včetně zázemí pro občerstvení. Vhodné by bylo lehké zastřešení u budovy, kam by se mohli návštěvníci schovat před deštěm a mohli sledovat pokračující dění na hřišti," shrnul místostarosta další poznatky a podněty radních, záměry správce hřiště a ředitele Sportovních areálů Sedlčany. (mb)

Autor: Redakce

15.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Karsten Ayong debutoval v české reprezentaci

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Sídliště Křížáky v Příbrami.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Příbramsko – Okresní přebor nabídl stejně jako v minulém kole souboj o čelo tabulky. Opět se ho účastnil Milín, který tentokrát jako vedoucí tým tabulky zavítal na hřiště třetích Rosovic.

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Příbramsko – Dva zástupci příbramského okresu ve fotbalové Divizi A mají za sebou další odehrané kolo. Dobříš v něm zavítala na půdu lídra soutěže z Karlových Varů a Sedlčany přivítaly na domácím hřišti Petřín Plzeň.  

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení