Na louce v Obecnici mohli přihlížející sledovat jak typicky sportovně oděné závodníky, kteří do soutěže dali vše, tak i různé pohádkové nebo filmové postavičky, za něž se soutěžící převlékli. Nechyběli ani výjevy z veřejného života, to třeba v momentě, kdy se na trase objevil známý vězeň Kajínek s ozbrojenou eskortou. Ti, co se na start postavili v nějakém převleku, soutěžili v kategorii Exoti. Ryzí závodníci soutěžili za Chrty a ti, co nesplnili časový limit, nebo se cestou zamotali, obsadili kategorii Bloudivci.

Jak hodnotí letošní závod jeden z organizátorů Petr Brůček? „Podle pamětníků tohoto závodu bylo snad nejhezčí počasí za celou dobu pořádání soutěže, bylo spousty sněhu, slunečno. Sice nebylo tolik posádek, ale bylo mnohem více diváků, než jindy," hodnotí letošní ročník Brůček s tím, že soutěžilo asi 35 posádek a na startu se objevilo mnoho hezkých masek.

Na závodníky letos čekala řada překvapení, jak slibovali pořadatelé. „Trať byla obtížnější než jindy, v lese jsou polomy, paseky po těžbě, což dovoluje také pěkné výhledy do nitra středních Brd. Novinkou byla i kontrola v nejzazším bodu trasy, kde závodník dostal takovou tečku na čelo. Nutno podotknout, že jsou všichni poctiví," dodal za pořadatele Petr Brůček. Na cílové louce pak čekalo na závodníky překvapení v podobě tunelu z chvojí, pod nimiž musely posádky proběhnout. Po závodu si tunelu užily děti.