„Zákaz návštěv trvá v tuto chvíli i nadále na odděleních anestezie a intenzívní medicíny (ARO), JIP, šestinedělí, dětském a na oddělení následné péče. Na ostatních lůžkových jednotkách je zákaz návštěv v tuto chvíli odvolán. S ohledem na hospitalizované pacienty bude ale vždy záležet na zdravotním stavu každého konkrétního pacienta, doporučení jeho ošetřujícího lékaře a komunikaci s rodinou," upozornila Boušková s tím, že v současné době v nemocnici neleží žádný pacient s chřipkou.

Chřipková epidemie ve Středočeském kraji nadále trvá. V uplynulém týdnu se opět zvýšil počet nemocných respiračními chorobami včetně chřipky. Od začátku roku v kraji kvůli chřipce zemřelo pět lidí. Včera o tom informovala epidemioložka krajské hygienické stanice Iva Domasová.

Na Příbramsku je přes 2000 nemocných. Hranice pro vyhlášení epidemie v kraji se pohybuje mezi 1600 a 1700 nemocnými na 100 tisíc obyvatel. Její vyhlášení se odvíjí například podle závažnosti onemocnění nebo rychlosti šíření virů. Další vývoj podle Domasové stále nelze odhadovat. Situaci by mohlo zhoršit současné teplé počasí. V některých regionech ale naopak začínají jarní prázdniny, a tak by se mohl počet nemocných snížit.

Zákaz návštěv platí podle lékařky v nemocnicích v Příbrami, Sedlčanech, v Dobříši, Rakovníku, Kladně, Slaném, Benešově, Mladé Boleslavi a Nymburku. (maja, čtk)