VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nad padesátimilionovou modernizací nádraží visí otazníky

Sedlčany - Padesátimilionová investice na modernizaci autobusového nádraží čili přestupního terminálu v Sedlčanech, jejíž realizace měla být podle původního plánu letos zahájena, zatím uskutečněna nebude. V tuto chvíli nedokáže nikdo odhadnout, o jaký časový posun půjde, protože nad výběrovým řízením stále visí otazníky. 

14.12.2017
SDÍLEJ:

Vizualizace zmodernizovaného přestupního terminálu.Foto: archiv Městského úřadu Sedlčany

Starosta Sedlčan Jiří Burian na zastupitelstvu v pondělí 11. prosince dokonce připustil, že stavba v příštím roce vůbec nemusí být odstartována. Komise sice vyhodnotila v dvoukolovém výběrovém řízení z šesti původních uchazečů vítěznou firmu, ale zájemce, který neuspěl, má k výsledkům výhrady. Vše ukazuje na to, že se neúspěšná firma obrátí na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, která má dohled na veřejnými zakázkami. 


„Pokud podnět bude skutečně podán a já se domnívám, že se tak stane, může na tomto úřadu ležet a čekat na prošetření třeba tři čtvrtě roku, protože žádná lhůta na vyřízení neexistuje,“ upozornil starosta. Připomněl, že o řešení autobusového nádraží usiluje vedení radnice od roku 2008. „Dvakrát jsme s žádostí o dotaci neuspěli a nyní, když se nám podařilo získat z Ministerstva pro místní rozvoj ČR prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu významnou 90 procentní dotaci a kdy jsme splnili všechny podmínky, předložili veškeré dokumenty, které vyžaduje metodika a prošli hodnocením tohoto projektu podporovaného Evropskou unií, zase přešlapujeme na místě,“ sděloval spontánně starosta. „Je to ukrutná škoda především pro cestující,“ dodal.


Zrekapituloval, že zhotovitele začali vybírat letos kolem poloviny července. „V polovině října došlo komisí k otevírání obálek. Je 11. prosince a toto dvoukolové výběrové řízení není dokončeno,“ upozornil. Potvrdil, že sice nejnižší nabídka firmy z Litoměřic zněla na 45,6 milionů korun, komise ale došla závěru dát přednost dalšímu uchazeči – sdružení z Benešova a Roztok, která je projekt schopna realizovat za 53,1 milionů korun. 


I když by se na první pohled zdálo, že je pro město výhodné ušetřit osm milionů korun, starosta Burian to vidí jinak: „Na jednání výběrové komise jsme detailně zkoumali nejnižší nabídku po jednotlivých položkách, protože se nám cenový rozdíl zdál dost podstatný. Podle dikce zákona jsme požádali litoměřickou firmu o vysvětlení mimořádně nízké ceny. Ta ale rozbor položek nedoložila.“ 


Závěr nezávislého odborného posudku, který si radnice nechala zpracovat, ukázal, že nešlo o liché obavy a proto uchazeče s nejnižší nabídkou vyřadila z výběrového řízení a vydala rozhodnutí, že dává přednost druhému zájemci v pořadí. Neúspěšný uchazeč podal námitky. Ministerstvo pro místní rozvoj potvrdilo, že postup města byl správný. „A čas běží. V pátek 8. prosince jsme vyřazenému uchazeči odeslali sedmnáct stránek, na kterých jsme podali vysvětlení k jednotlivým bodům,“ sdělil Burian.

Zopakoval, že se obává, že argumenty nepřijme a dá podnět na Úřad na ochranu hospodářské soutěže. 


Starosta vysvětlil, že město coby investor musí nejprve celou modernizaci autobusového nádraží uhradit a dotaci obdrží na účet až po kolaudaci a po prověření, zda všechny sjednané podmínky byly splněny. Vysvětlil také zastupitelům, že do doby úplného uzavření výběrového řízení, jim nesmí detailnější kopie spisu poskytovat.


Sedlčanský starosta také sdělil, že do programu byl doplněn bod, kterým žádá přítomné o souhlas s krátkodobým úvěrem u Komerční banky na 55 milionů. Současně vysvětlil, že nesmí být městem a bankou podepsán dřív než bude definitivně uzavřeno výběrové řízení na dodavatele stavby a podepsána smlouva o díle s vybraným zhotovitelem. Součástí úvěrové smlouvy bude i splátkový kalendář. Peněžní ústav by měl peníze, včetně úroků, dostat zpět do deseti dnů po obdržení přislíbené dotace. Jednání zastupitelstva se z celkových 21 jeho členů účastnilo 15. Čtrnáct jich návrh podpořilo, jeden se hlasování zdržel. 

Autobusové nádraží – vize
V nové provozní budově mají získat cestující komfortnější zázemí. V klimatizované hale budou například boxy na zavazadla, cyklisté uvítají úschovnu kol. O spojích mají cestující informovat elektronické velkoplošné tabule - podobné, jaké fungují na letišti. Samozřejmostí bude kvalitní sociální zázemí.

Projekt počítá s tím, že zde zůstane zachováno 32 parkovacích míst pro automobily. Autobusy nebudou mít trvalá parkovací místa, ale zastřešené dvě výstupní a šest nástupních zastávek. 

Vizualizace zmodernizovaného přestupního terminálu.

Marie Břeňová

Autor: Redakce

14.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Gastronomie - Gastronomie Cukrář, moučníkář 13 500 Kč

Cukráři (kromě šéfcukrářů) Cukrář/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: Cukrář/ka, , OC, Požadavky: vyučení cukrář, vhodné pouze pro uchazeče z okresu PB. Nástup: 1.5.2018. Mzda: 13 500,- kč, dle praxe a výkonu. Kontaktní os.: Kortánová Stanislava, tel.: 318 581 639 , konopaskova@pekarna-stana.cz. Pracoviště: Pecu stáňa s.r.o. provozovna malá hraštice, 262 03 Nový Knín. Informace: Stanislava Kortánová, +420 318 581 639.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 25 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Elektrikáři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: elektrikáři, Požadujeme:, zkoušky z vyhlášky 50, praxe v oboru , Pracovní náplň:, - provádí údržbářské práce elektro charakteru, včetně provedení méně náročných oprav, - provádí drobné opravy a údržbu elektro zařízení v rámci organizace Sportovní zařízení města Příbram a dbá na bezporuchový provoz veškerého zařízení tohoto typu, - pravidelně provádí odpočet spotřeby elektrické energie, plynu a vody včetně evidence, zajišťuje a plánuje čtvrtletní a roční požadavky na odběr těchto energií a zodpovídá za dodržování odběru elektrické energie a topného plynu, - zpracovává podklady pro veškeré vyúčtování odběru energií a vyúčtování topné sezony po jednotlivých nájemcích, - sleduje a dbá na pravidelné provádění revizí elektro, plynu, komínů a hasících přístrojů, kotlů, drobného elektro nářadí a vede (zakládá) veškerou evidenci o předmětných revizích, - dbá a osobně dodržuje platné předpisy o bezpečnosti práce, protipožární ochraně, hygieně , práce a ostatní předpisy související s vykonávanou prací, - zúčastňuje se pravidelně a dle potřeby předepsaných školení a přezkoušení vztahujících se k naplňování této pracovní náplně, - dle pokynů vedoucího provozu SZM Příbram nebo ředitele organizace , vykonává i další práce, pro které splňuje kvalifikační požadavky , Zaměstnanecké výhody: 5 tádnů dovolené, stravenkynástup možný ihned. Mzda: 25 000,- Kč, Kontakt: Kálal Zdeněk, tel.: 604243122 v době od 7:00 do 14:00 hod , e-mail: zdkalal@pb.cz, nebo kdykoliv ve sportovním zařízení města Příbram. Pracoviště: Sportovní zařízení města příbram, Legionářů, č.p. 378, 261 01 Příbram 1. Informace: Zdeněk Kálal, +420 604 243 122.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 23 000 Kč

Odborní pracovníci organizace a řízení Disponenti logistiky TRAINEE. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: disponenti logistiky TRAINEE, Vaším úkolem bude:, - zajišťování a kontrola dodávek výrobního materiálu od dodavatelů, - aktivní spolupráce s dodavateli, urgence a eskalace v případě potřeby, - zpracování odvolávek a zakázek od zákazníků, - tvorba výrobního plánu na základě systémových požadavků, - prodej hotových výrobků a zajištění spolehlivosti dodávek zákazníkům, - úzká spolupráce s odděleními v rámci firmy a s mateřskou společností v Německu, POŽADUJEME:, - ukončené SŠ, ekonomický směr výhodou, - praxe na obdobné pozici výhodou (možno i absolvent), - aktivní komunikativní znalost NJ nebo AJ PODMÍNKOU (zejména telefonická), - znalost práce na PC (MS Office), - znalost systému SAP výhodou, - flexibilita, komunikativnost, analytické myšlení, pečlivost, spolehlivost, Zaměstnanecké výhody: jistota a zázemí prosperující a stabilní rodinné společnosti, přístup k moderním technologiím využitých leadey v automotive, atraktivní finanční ohodnocení, měsíční bonusy, roční prémie, flexibilní pracovní doba, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů, menu za 21,- Kč, aktivní podpora work life balance, individuální rozvojová školení a jazykové programy, Nástup možný ihned. Mzda: od 23 000,- Kč, Kontakt: Baumannová Alexandra Mgr., tel.: 606 094 920 (8:00-12:00 hod., 13:00-16:00 hod.), e-mail: a.baumannova@kostal.com, Místo výkonu práce: Kostal Kontakt Systeme GmbH - organizační složka, Čenkov č.p. 8, 262 23 Jince. Pracoviště: Kostal kontakt systeme gmbh - organizační složka, 262 23 Jince. Informace: Alexandra Baumannová, +420 318 493 360.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč

Uklízeči výrobních prostor (kromě potravinářské a farmaceutické výroby) a skladů Uklízeči výrobních prostor a skladů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: Uklízeči výrobních prostor ( kromě potravinářské a farmaceutické výroby) a skladů. , OC, Požadavky: úklid a zaučení v profesi pekař, vhodné pro bydlící v místě a blízkém okolí. Požadujeme spolehlivost. Směny Po, ST, SO, NE nebo ÚT, ČT, PÁ, SO. Nástup: 1.5.2018. Mzda: 12 200,- Kč. Kontaktní osoba: Kortánová Stanislava, tel.: 318 581 639, konopaskova@pekarna-stana.cz. Pracoviště: Pecu stáňa s.r.o. provozovna malá hraštice, 262 03 Nový Knín. Informace: Stanislava Kortánová, +420 318 581 639.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Kraj se ptá Říčan: Kam odkloníte kamiony, které nechcete?

David Rath u soudu.

Soud Rathovi nepřikývl, pár tisíc mu přiznal

Lékaři bez hranic představují prostředí svých misí

Příbram – Lékaře bez hranic asi znají téměř všichni. Tato organizace má dvě poslání. Jedním je poskytování zdravotní péče tam, kde je nedostupná a tím druhým je přinášet o tom svědectví. Názorně tím přibližují práci organizace a krizové situace či podmínky, v nichž žijí miliony lidí. Pomáhá jim v tom interaktivní výstava Lékaři bez hranic zblízka.

Za Prahou se žije o dost jinak nežli v metropoli

Střední Čechy – Stěžují si Středočeši spíš na to, že mají malý byt, nebo jsou náklady na bydlení vysoké? I odpovědi na takové otázky mohou zaznačit zjištění statistiků, kteří se loni zajímali o domácnosti a jejich vybavení v rámci šetření nazvaného Příjmy a životní podmínky domácností. Před rokem pracovníci Českého statistického úřadu zajišťující sběr dat pro výzkum navštěvovali i vybrané byty – údaje o většině zkoumaných domácností byly nicméně získány prostřednictvím elektronického dotazníku.

Festival Jakuba Jana Ryby vstoupí v pátek do svého prvního ročníku

Rožmitál pod Třemšínem /ROZHOVOR/ – Festival Jakuba Jana Ryby je název nového festivalu, jehož první ročník bude zahájen v pátek 27. dubna. V rámci Slavnostního zahajovacího koncertu vystoupí od 19 hodin v Galerii rožmitálského Podbrdského muzea Symfonický orchestr plzeňské Konzervatoře. Více již v rozhovoru se zakladateli festivalu a navíc aktivními hudebníky, ředitelem Šimonem Kaňkou a dramaturgem Zdeňkem Klaudou.

Nemaká, napadá opozice středočeskou hejtmanku

Střední Čechy – Ostře nabito před veřejným zasedáním zastupitelů, kteří budou ve čtvrtek jednat na krajském úřadě, má středočeská opozice. Na hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou (ANO) se v pátek jménem zastupitelského klubu ODS osopil místopředseda strany Martin Kupka. Vytkl jí nízkou účast na zasedáních rady kraje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT