Zástupci nadačního fondu předali ve středu 9. listopadu příbramské nemocnici techniku nezbytnou pro monitoring životních funkcí kojenců a malých dětí, u nichž hrozí právě selhání životních funkcí. Dalšími dary byly přístroje ke zvlhčování aplikovaného kyslíku u malých dětí s respiračními nemocemi a k měření základních parametrů u dětí, které jsou přijímány do nemocnice na lůžkovou část nebo do ambulance. Nemocnice dostala i soustavu s jedním centrálním a pěti dalšími monitory, která slouží k intermediární péči na neonatologii. Jak potvrdila ředitelka Kapky naděje Dita Loudilová, výběr přístrojů byl na nemocnici.

Výlov Hořejšího padrťského rybníka brdským rybářstvím Mirošov.
Video, foto: Výlov Hořejšího padrťského rybníka je největší rybářskou událostí

Po slavnostním předání přítomní navštívili i děti hospitalizované na oddělení a každému předali malý dárek.

Ředitel nemocnice Stanislav Holobrada vyjádřil vděčnost za to, že se podobné skutky dějí i navzdory drahotě, která nešetří ani zdravotnictví. „Díky patří nejen Kapce naděje, ale i jejím podporovatelům. Moc si spolupráce s nadací vážíme, protože je nám jasné, že tato doba není snadná ani pro ni,“ řekl Holobrada.

Oblastní nemocnice v Příbrami spolupracuje s nadačním fondem Kapka naděje už po léta. Jeho prostřednictvím získává přístrojovou techniku a další vybavení především pro malé hospitalizované pacienty. Letos v dubnu dětské oddělení získalo dva přístroje za 364 tisíc korun, které dokážou neinvazivním způsobem lokalizovat podkožní cévy i u těch nejmenších pacientů, a to až do hloubky 10 milimetrů.

V listopadové podpoře byla partnerem Kapky naděje společnost Shell Czech Republic, přesná hodnota daru je 935 695 korun.