„Je těžké zvykat si pořád na nějaké změny. Za chvíli nádraží dostavějí a všechno bude zase úplně jinak. Také nezávidím těm, kteří pospíchají na poslední chvíli na autobus a ještě nevědí, kde mají vlastně nastupovat,“ posteskla si Příbramačka Lýdie Housková.

Prosklená hlavní budova s výrazným a vysoko umístěným nápisem určujícím, kde se cestující právě nacházejí, je už nyní dominantou areálu největšího dopravního uzlu v Příbrami. V horní části přiléhající bezprostředně k vlakovému nádraží v současnosti začínají pomalu získávat svou podobu odjezdová stání autobusů, která už Příbramáci nenajdou ve spodním patře terminálu jako tomu bylo v minulosti. Tam pomalu vzniká parkoviště, jež by měli mít řidiči možnost využívat zdarma.

Cestující musejí nyní využívat spodní improvizované zastávky určené pro autobusy městské hromadné dopravy. V případě, že chtějí jet meziměstskou linkou, pak hledají svůj spoj v horní části, kde se parkoviště před vlakovým nádražím na čas proměnilo ve velice těsné autobusové nádraží.

Modernizace autobusového nádraží, spočívající ve výstavbě zcela nové budovy, rekonstrukci odjezdových stání včetně povrchu a vytvoření parkoviště, vyjde celkem na 63 milionů korun, přičemž zhruba 92 procent z této částky zaplatí v rámci dotací Evropská unie, zbytek uhradí město Příbram.

K zabezpečení areálu i ke snížení kriminality v okolní oblasti by měly posloužit bezpečnostní kamery městského dohlížecího systému a nově zřízená služebna městské policie.

V hlavní budově s odbavovací halou pak cestující najdou například i místnost pro maminky s malými dětmi, vozíčkáři zas budou moci využít bezbariérový výtah.