Na straně jedné březnická radnice nechce mít uprostřed náměstí jedno velké parkoviště, na straně druhé se změnám brání místní podnikatelé, kteří jsou na parkování turistů často existenčně závislí.

„Co nám vadí? Udělat z náměstí klidovou zónu. Pro koho by byla určená? Je to jediné místo, kde se dá parkovat. Denně tudy projedou tisíce aut. Revitalizací by se zlikvidovala spousta parkovacích míst,“ vysvětlil důvod nesouhlasu místní obchodník Jiří Krůta.

Lidem se nelíbí, že radnice nesvolala referendum. „Nikdo neměl možnost se vyjádřit. Okolní parčíky jsou v katastrofálním stavu, mělo by se opravit osvětlení a chodníky. Doposud se o zeleň nikdo nezajímal, lípy už nikdo loni ani neostříhal,“ chrlil ze sebe Jiří Krůta.

Návštěvu petičního výboru prý může radnice očekávat zhruba za tři týdny. Co tomu říká starostka Březnice Jana Krajmerová?

„Petice je zatím mladá záležitost. Uvidíme, zda obsahuje všechny náležitosti. Zaráží mě, že se nikdo na nic nepřišel na radnici zeptat, všechno bychom lidem vysvětlili,“ podivila se Jana Krajmerová. K referendu se starostka prý zatím nedokáže vyjádřit.

„Jsem pouze jedna z devatenácti lidí, kteří se k tomu mohou vyjádřit. Budeme to muset projednat společně,“ doplnila Krajmerová.

Rozhodování o náměstí bude na nových zastupitelích po podzimních komunálních volbách. Jak by mohlo náměstí vypadat, si mohou lidé prohlédnout na úřední desce na radnici.