„Celý návrh jsme konzultovali s občany. Rekonstrukce je nutná také kvůli inženýrským sítím, které již nevyhovují,“ řekla Deníku projektová manažerka Dagmar Smrčinová s tím, že začátek prací je naplánován na květen letošního roku a hotovo by mělo být v listopadu.

Stavební práce zasáhnou jednu pětinu náměstí. „Část, která bude zrovna opravována, bude kompletně uzavřena a auta i autobusy budou mít náhradní trať,“ podotkla projektová manažerka.

Stavební práce se budou týkat rekonstrukcí povrchu komunikací, oprav inženýrských síti, chodníků, parkovacích míst, osvětlení a také přilehlé zeleně. Mnoho lidí má Dobříš spjatou s nepříjemným průjezdem náměstím. Místní „tankodrom“ je součástí linky mezi Prahou a Příbramí. Tohoto místa se však rekonstrukce týkat nebude. Opravován bude úsek mezi kulturním domem, budovou České spořitelny a křižovatkou u Příbramské ulice.

Na otázku z jakých zdrojů bude oprava financována odpověděla Dagmar Smrčinová, že část peněz město získalo z evropských dotací. Z regionálních operačních programů to je asi 9, 5 milionu a zbývajících 5, 5 milionů doplatí město.