VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Napálení věřitelé v Sedlčanech by se mohli dočkat peněz

Sedlčany – Několik desítek lidí sledovalo s napětím, jak dopadne elektronická dražba rodinného domku seniorů ze Sedlčan. Povedený manželský pár od nich totiž vylákal pod slibem rychlého splacení peníze a k jejich vracení se pod různými výmluvami neměl.

27.6.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační snímekFoto: Deník

Nejstarší pohledávky jsou staré již pět let. Soud uznal seniory v červenci 2012 vinnými a uložil jim podmíněné tresty. Bezúhonné občany z nich opět udělala v roce 2013 novoroční amnestie. Závazku k vyrovnání dluhů je to sice nezprostilo, ale pokud věřitelé nepřihlásili se všemi potřebnými náležitostmi své pohledávky exekutorům, budou mít prostě smůlu…

Elektronickou dražbu vedly dva exekutorské ústavy s tím, že každý dražil půl nemovitosti. Vyvolávací cena jednoho spoluvlastnického podílu na celý domek s garáží byla stanovena na 325 tisíc korun, druhého podílu 290 tisíc korun. Nový majitel, který zděný domek blízko náměstí získá, může být spokojen, protože jeho odhadní cena je podle znalce více než 1,2 milionu korun.

„Dražba byla úspěšná. Naše kancelář již vyhotovovala usnesení o příklepu," potvrdil jihlavský exekutor s tím, že nejvyšší podání bude finančně rozvrženo mezi věřitele. Na své peníze si však věřitelé musí ještě několik měsíců počkat. Pokud prý nedojde k žádnému zádrhelu, vyzve vydražitele k doplacení celé částky. Má prý na to dvouměsíční lhůtu.

„Zpravidla ji celou nevyužije, to znamená, že k doplacení dochází obvykle dříve," sdělil s tím, že po odečtení nákladů za exekuci bude uspokojovat jednotlivé pohledávky podle rozvrhu. Ten může mít vyhotovený v září. „Nedá se tedy přesně říci, za jak dlouho mohou mít přihlášení věřitelé své peníze. Za optimálních podmínek by k výplatě dle rozvrhu mohlo dojít v průběhu října," odhaduje exekutor. „Přihlášení věřitelé jsou účastníky řízení ve vztahu ke svým pohledávkám, takže budou o nařízení rozvrhového jednání vyrozuměni. Bude jim zasláno předvolání, jejich účast na jednání nicméně není povinná. Po jednání jim bude doručeno usnesení o rozvrhu," dodal. Nejnižší přihlášené pohledávky, které budou z výtěžku dražby uspokojovány, představují několik tisíc korun, ty nejvyšší kolem čtvrt milionu korun. Protože největší věřitel, kde podle našich informací šplhá „půjčka" k dvěma milionům korun, svoje nároky soudně neuplatnil, mají všichni, kteří u exekutorů pohledávky přihlásili, reálnou naději na vyrovnání.

A jaký bude další osud nemovitosti? „Vydražitel se stává vlastníkem a dlužníkům zaniká s přechodem vlastnictví užívací právo. Nedohodnou-li se jinak, je oprávněn domáhat se i vyklizení soudní cestou," nastínil v obecné rovině jihlavský exekutor.

Marie Břeňová

Autor: Redakce

27.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bojovník v Muay Thai Bernard Plavec.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

V Drahlíně se volit jezdilo i na kole.
124

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Lepší sedadla a třetí rozměr vrátily diváky do příbramského kina

Příbram – Jeden čas to s kinem vypadalo především kvůli návštěvnosti dost bledě, ale to je nyní už minulostí. Za první pololetí letošního roku byl průměrných počet 102 diváků na každé promítání. Příbramské kino je tak na druhém místě v návštěvnosti ze 188 sledovaných kin z celé republiky. Do těchto statistik se ale nezapočítávají multiplexy.

Papežem vyznamenaný skautský vedoucí navštívil Dobříš

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Ve středu 11. října uspořádalo místní skautské středisko v Pastoračním centru sv. Tomáše v Dobříši kulturní podvečer. Na programu bylo promítání dokumentárního filmu o historii českého skautingu Skauti bez lilie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení