Různě velké kusy dřeva a dalších věcí se do vodního toku dostaly po nedávných přívalových deštích. V tu dobu měli hasiči celkem 22 výjezdů, mezi kterými byla například záchrana dvou lidí z vozidla, jenž uvízlo v proudu vody na kruhovém objezdu, tří lidí z nového altánku na Hořejší Oboře a řada akcí spojená s odčerpáváním vody z objektů a odstraňováním překážek z komunikací.

„Protože by mělo podle předpovědi počasí ve středu začít pršet, tak jsme z preventivních důvodů začali odstraňovat naplaveniny a jiné překážky v Příbramském potoku, které by tvořily zábranu proudící vodě,“ uvedl velitel jednotky dobrovolných hasičů Martin Poulíček

Z potoka dobrovolní hasiči vytáhli různě velké části kmenů stromů a další naplaveniny u Nového rybníku, Q-klubu či u pilířů mostu u obchodního domu Dvořáček.

„Tento týden bychom se měli zapojit společně s Technickými službami Příbram do odstraňování spadlých stromů v lesoparcích a na majetku příbramských lesů. Žádáme tímto občany, aby se vyhýbali místům v lesoparcích, kde jsou z části spadlé nebo nalomené stromy do doby, než se je podaří odstranit, aby již nehrozilo žádné nebezpečí pádu a následného zranění osob,“ uzavřel Martin Poulíček. ⋌(zs)