Podle zdroje nejde o žádného historika, ale sběratele, který se zabývá dějinami poštovnictví v době před zavedením poštovních známek. Policie muži zatím připisuje krádeže listin ve státních archivech v Táboře a Třeboni, kam pravděpodobně chodil pod záminkou studia dokumentů. Na žádost kriminalistů se prošetřují jeho návštěvy i v dalších archivech, například právě v Příbrami, kam chodil zhruba před pěti lety.

Starostou v Narysově byl Zdeněk Mazura zvolen jako nezávislý kandidát v letech 1998 až 2002.

Policie zatkla jednašedesátiletého muže z Příbramska, který údajně čtyři roky kradl v jihočeských archivech vzácné listiny z 15. až 19. století. Informovala o tom televize Nova. Uvedla, že nejstarší z desítek odcizených listin pocházela z 15. století. Hodnotu ukradených archiválií vyčíslili odborníci na 600.000 korun, ale nemusí to prý být konečná částka.

Policie muži zatím prokázala krádeže listin ve státních archivech v Táboře a Třeboni, kam pravděpodobně chodil pod záminkou studia dokumentů. Policie nechce říci, kolik a jakých dokumentů se ztratilo. Nevylučuje ale, že muž kradl i v jiných archivech a na zakázku. Naposledy kradl tento měsíc, uvedli policisté.

Krádeže byly odhaleny tehdy, když pracovníci archivů inventarizovali dokumenty. Na případu pak začala pracovat desítka kriminalistů, kteří ztracené listiny našli u muže při domovní prohlídce. Všechny odcizené archiválie teď zkoumají odborníci.