Anketa obsahuje tři části.

První kategorie má název Nejhezčí místa. Tady je zatím nominován Viklan na Plešivci, jezírko v lese u Hluboše, Svatá Hora v Příbrami, vrchol Třemšína, Stražiště u Březnice, padrťské rybníky, zřícenina Valdek, jezírko Smaragd na Plešivci, obec Dalskabáty, rozhledna Studený vrch a Litavka pod kopcem Ostrý. Za poslední týden k těmto tipům přibyla ještě Maková hora u Smolotel.

Druhá kategorie zahrnuje místa, na kterých se podepsal negativním způsobem člověk a dodnes tato místa „straší“ svá okolí. Do této kategorie přibyl uzavřený podchod pod tratí u bývalého Telecomu. Dalšími tipy na nevzhledná místa jsou výměník tepla u Fialky v Příbrami, rozestavěná patologie za příbramskou nemocnicí, skládka u křižovatky na R4 směrem na Jablonnou, místo u příbramského vlakového nádraží, kde parkují autobusy a opuštěné budovy po důlní činnosti na Haldě v Příbrami.

Třetí kategorií jsou Nebezpečná místa, která zahrnují nebezpečné úseky na silnicích, ale i místa svádící ke kriminalitě a podobně. Zde je zatím křižovatka u Hypernovy v Příbrami, zatáčka za Hluboší směrem na Příbram, přejezd pro cyklisty mezi Brodem a Fialákem, nechráněný železniční přejezd u Tochovic, křižovatka u Příbramského masokombinátu, zatáčka nad Věšínem směrem na Plzeň a zatáčka s horizontem mezi Březnicí a Horčápskem.

Své tipy můžete stále ještě posílat na adresu Příbramský deník, Pražská 7, Příbram II, 26101 nebo na redakce.pribramsky@denik.cz