Byli jsme neskutečně rádi, když jsme po nekonečné jedenáctihodinové cestě vystoupili u francouzské školy, jejíž součástí je internát, naše ubytování.

Po Alexově přivítání, který měl naše setkání na starosti jsme se ubytovali, dali si večeři a šli spát. V následujících dnech nás čekal pestrý program: v úterý - soukromá výrobna uzenin Pierrat Charcuterie Artisanale, návštěva bazénu, ve středu jsme zavítali na prohlídku Paříže.

Nejdříve jsme se nalodili a vydali se na plavbu po řece Seině a měli tak možnost poznat nejrůznější pařížské památky, které bychom navštívit nestihli. Mohli jsme tak z lodi obdivovat: Musée Louvre, katedrálu Notre-Dame, Musée d´Orsay, Pantéon a další… Eiffelova věž následovala hned poté. Měli jsme to štěstí, že na výtah byla tříhodinová fronta a museli jít do druhého patra pěšky. Mohli jsme si tak říct: „Vylezl jsem si na Eiffelovku pěšky.“

Ve čtvrtek se hned po snídani odebralo 23 studentů do kuchyně, kde se svými učiteli připravovali menu na večerní galavečeři. Celý den pracovali, aby to byl nejen pro Francouze skvělý gastronomický zážitek. Poděkování za výborná jídla a dokonalou obsluhu patří Jarce Dolenské (kuchyně, žáci oboru kuchař), Markétě Pínové (cukrárna, žáci oboru cukrář) a Milanu Pučálkovi (obsluha, žáci oborů hotelnictví a číšník) a jejich „ovečkám“.

My ostatní jsme se prošli po části Nancy a absolvovali jsme oficiální uvítaní na místní radnici Hotel de Ville, kde nás se zájmem přijala usměvavá zástupkyně města pro kulturu Marie Claude Deluce (večer jsme se s ní pak setkali i při galavečeři). Za naši školu přednesla s francouzským úsměvem proslov zástupkyně ředitelky školy Naďa Vršecká, v překladu jí pak pomáhala naše překladatelka Františka Janečková. V tento den jsme ještě navštívili zámek, kde sídlí Galerie Madame do Griffigny.

Poslední den byl věnován návštěvě historické části Nancy, kde jsme především obdivovali krásu náměstí Place Stanislas, oběd jsme si opravdu užili v luxusní restauraci Excelsior a pak se samozřejmě věnovali nezbytným nákupům pro naše blízké. V sobotu po snídani jsme odjížděli zpět do svých domovů.

A co jsme mohli z francouzské kuchyně ochutnat? Především rybu, zeleninu, víno a créme brulée. Naši čeští kuchaři a cukráři nabídli Francouzům menu o několika chodech, v němž byl předkrm (červená řepa a variace fenyklu), topinamburový krém, hovězí se zeleninou, čočkou belunga a šafránovými noky a na závěr čokoládový dortík (čokoládo-karamelové tartaletky s pěnami a ovocem). „Naše“ menu i perfektní obsluha byly oceněny zaslouženým a dlouhým potleskem a už jen prázdné talíře dokazovaly, že všem chutnalo.

Již teď se těšíme na návštěvu z Francie, která proběhne v roce 2020. Co dodat? Byla to sice taková rychlovka, ale zato je člověk dostatečně navnaděn, aby se tam vrátil a poznal vše, co poznat nestihl. Poděkování za tamní program patří již zmiňovanému Alexovi, Sandře, Francisovi a ostatním kolegům.

za všechny zúčastněné Klára Bambasová