Zda v něm najde zázemí městská knihovna a spolky, se mělo rozhodnout u takzvaného kulatého stolu v kulturním domě zkraje týdne. Veřejnost, radní a zastupitelé zatím nedospěli k závěru.

Dosavadní projekt počítá s velkým kinosálem pro zhruba 120 diváků a prostorem pro pořádání společenských akcí, kavárnou pro 40 hostů. V prvním patře byly navrženy dva sály o kapacitě 40 až 60 míst.

Jak při jednání uvedl starosta města Stanislav Vacek, na základě usnesení zastupitelů byl tento projekt ukončen první fází projektové dokumentace pro stavební povolení.

„Kulatý stůl měl odstartovat práce na formulaci nového zadání na využití objektu, jehož nosnou činností má být knihovna, s tím, že podle možností budou zbývající prostory využity pro činnost spolků," informuje na jednom z dobříšských zpravodajských webů zastupitelka Denisa Havlíčková. Většina lidí v sále se přiklonila k variantě dominující knihovny na pozadí spolkové činnosti.

Místostarosta Tomáš Hadžega navrhl, že zpracování nového projektu by mělo předcházet referendum nebo alespoň anketa pro ty, kteří se jednání nezúčastnili.