Studenti čtvrtého ročníku stavebnictví navíc patřili k nejlepším. Z šedesáti soutěžících získala práce Anety Junkové 21. místo. Výkres Martina Klouda pak porota vyhodnotila dokonce jako čtvrtý nejlepší.

A co všechno museli budoucí maturanti splnit? „Studenti měli vyhotovit pomocí grafického programu část projektové dokumentace rodinného domku, tedy půdorys, svislý řez, čtyři pohledy, popřípadě perspektivní či axonometrický pohled," sdělil Příbramskému deníku Václav Svoboda, který studenty na soutěž připravoval. Na odevzdání měli navíc jen pouhé tři hodiny.

„Vědomosti jsme sbírali během čtyř let na průmce, takže hodně užitečné pro nás pak byly především tipy, jak práci urychlit, protože času během soutěže nebylo nazbyt," dodala k přípravě devatenáctiletá studentka.

Nejkritičtější moment ale zažila deset minut před odevzdáním. „Potrápil mě program, zhroutil se. Ale naštěstí jsem o výkres nepřišla," řekla Aneta Junková. Příprava se vyplatila také Martinovi. „V zadání nebylo nic, co by mě vyloženě zarazilo nebo brzdilo. Trochu víc času jsem ale strávil u střechy, " podotkl maturant.

Stavařině by se oba chtěli věnovat i nadále při studiu na vysoké škole. „Je to kreativní práce. Modelovat hmotu a vytvářet nové stavby – to je přece paráda," shodují se.