„Úklidu se zúčastnily všechny dobříšské školy, neziskové organizace působící na Dobříši i lidé, kteří pouze cítili potřebu pomoci uklidit své město," informuje Alena Harmanová na webu dobříšské radnice.

Odbor životního prostředí, který akci organizoval, obdržel mnoho zajímavých fotografií. První místo vyhrála 2. ZŠ Dobříš s fotkou plyšového zajíce obklopeného lahvemi piva. Cenu za druhé místo si odnesli členové České tábornické unie – tábornický oddíl Zlatý list a 1. Skautského dívčího oddílu Minnehaha za foto se sudem plným oleje.
Jako třetí se umístila 1. ZŠ Dobříš s fotem kolektivu sběračů a autosedačkou.

„Je zřejmé, že zajímavý předmět se hledal ve směsi odpadu dost těžce. Při vyhodnocení soutěže bylo nutné ocenit, že účastníci akce skutečně vědí, které věci v přírodě nemají co dělat. Vítězná fotografie byla pojata s humorem, který pochopitelně patří k setkávání lidí v přírodě," zhodnotila snahu dětí Alena Harmanová.

Ostatní fotografie dokumentovaly odpad, který patří do sběrného dvora, do popelnic, na skládky či do kontejnerů. Zásadním problémem, zřejmě nejen v Dobříši a okolí, jsou sudy s neznámými látkami a součásti aut. ⋌