Jince získaly na opravu silnic dotaci z ROP Středočeského kraje koncem minulého roku, kdy se opravy rozjely, ale nových povrchů se silnice dočkaly na jaře. „Celkem akce vyšla na 3,93 milionu korun. Z toho 2,2 milionu bychom měli získat z dotace Středočeského kraje. V podstatě slavnostní přestřižení pásky byl poslední úkol, který jsme museli splnit, aby dotace odešly," vysvětlil starosta zhruba deseti hostům slavnostní chvilky, která se obešla bez hostiny a dlouhého povídání.

V podstatě jde o to, že řidiči i pěší mohou plynule cestovat po novém asfaltu například ve staré části městyse kolem kostela a zánovního kulturního střediska. Opravené komunikace navazují na hlavní tah přes Jince, povedlo se opravit silnice k průmyslové zóně.

Tím ale zvelebování v Jincích nekončí. Ještě letos by se měly rozběhnout opravy chodníků na Zborovské ulici v řádu 700 až 900 tisíc korun. Připravuje se i oprava hasičárny. Na materiál Jince zatím dostaly od kraje 400 tisíc korun s tím, že si hasiči sami opravu realizují. Týká se nových podlah, elektřiny a rozvodů tlakového vzduchu.