Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejstarší klientce, k níž pečovatelky dochází, je 93 let

Sedlčany – Na Pečovatelskou službu v Sedlčanech pamatuje letošní městský rozpočet částkou 1,8 milionu korun. Příjmy, které tvoří platby za jednotlivé úkony prováděné pečovatelkami, představují ročně 200 tisíc korun.

11.4.2015
SDÍLEJ:

Senioři na procházce. Ilustrační foto. Foto: Kateřina Chourová

„Žádali jsme jako každý rok Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR o dotaci. Letos je nám přiznáno 236 tisíc korun, i když nám úředníci slibovali, že to bude víc. Je zajímavé, že v některých městech činí přiznaná dotace 50 až 70 procent nákladů," uvedl místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel. Přes poměrně nízkou podporu státu nechce sedlčanská radnice tuto službu nijak omezovat.

„Myslíme si, že je to potřebná věc, kterou využívá v současné době 94 lidí. Z tohoto počtu je 75 žen a 19 mužů. Nejstarší klientce je 93 let. Péče se poskytuje zájemcům od 60 let. Průměrný věk těch, kteří služby využívají, je 78 let. Nejpočetněji je zastoupena skupina 80 až 85 let, v níž je 21 žen a šest mužů," bilancoval místostarosta.

Pečovatelská služba v Sedlčanech je organizační složkou města s pěti zaměstnankyněmi a další žena zde pracuje na základě dohody o provedení práce s úvazkem do 300 hodin ročně.

Pečovatelky chodí seniorům nakupovat, pomáhají jim s běžným nebo velkým úklidem, doprovází je k lékaři, na úřad, zajišťují v domácnosti asistenci při koupání, případně mohou hygienickou očistu zajistit přímo ve svém zázemí. Asistují při přípravě a dodání jídla. Dováží klientům vyprané prádlo. Jednou z největších aktivit je rozvoz obědů. Denně rozvezou kolem padesáti jídel. Počet trochu poklesl z toho důvodu, že se objevila nabídka privátních služeb v rozvozu obědů – jídlo zavážejí i restaurace a klienti si jej mohou nasmlouvat i jinde.

Pečovatelky rozváží obědy také do osad Sedlčan a jednoho strávníka mají dokonce až na Štilečku. Za oběd, včetně dovozu, zaplatí klient kolem padesáti korun. (mb)

Autor: Redakce

11.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení