Filip Houba samozřejmě není jediným osmnáctiletým kandidátem na okrese. Změnit něco ve svém bydlišti chce hned několik čerstvě plnoletých. Nejvíce osmnáctiletých se bude o hlasy voličů ucházet v samotné Příbrami, kde jich dohromady kandiduje hned osm a asi nikoho nepřekvapí, že nejvíce z nich je na kandidátní listině České pirátské strany. Piráti z nich mají rovnou polovinu - a to studenty Šimona Dlouhého, Ondřeje Hájka, Davida Lukšana a Tomáše Zákouckého.

Proč se rozhodli ucházet se o místo v zastupitelstvu, prozradil Šimon Dlouhý. „Kandiduji, abych pomohl podpořit jednu ze stran, se kterou na komunální úrovni sympatizuji. Myslím si, že je důležité, aby se mladí lidé do veřejného dění zapojili, a proto jsem se takto rozhodl. V případě zvolení bych se pokusil pomáhat hlavně v otázkách školství, digitalizace a veřejného života ve městě. Také bych se pokusil trochu kultivovat příbramskou politickou kulturu,“ řekl.

Po jednom osmnáctiletém studentovi pak v Příbrami mají Šance pro Příbram, Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD), Příbramáci pro Příbram a KDU-ČSL. Osmnáctileté kandidáty na Příbramsku pak voliči najdou ještě na kandidátkách Zelených v Jincích, kde je na patnáctém místě Daniel Veselý a v Dominikálních Pasekách, kde kandiduje za Sdružení nezávislých kandidátů Bratkovice a Dominikální Paseky na pátém místě osmnáctiletý student Tomáš Mígl.

Naopak na druhé straně věkového spektra jsou kromě Josefa Plevky na Příbramsku také tři kandidáti, kteří již oslavili 86. narozeniny, dále tři pětaosmdesátiletí kandidáti a další čtyři, kterým je buď přesně 80 let nebo již 80 překročili. Osmasedmdesátiletá Jana Suková je pak nejstarší kandidující ženou v Příbrami. Jde o bývalou pedagožku, která kandiduje za KDU-ČSL pravidelně už od roku 1990. „Rozhodla jsem se kandidovat proto, že chci jednak pomoci městu, aby se v něm krásně žilo a aby město Příbram prosperovalo,“ vysvětlila své rozhodnutí ucházet se poosmé o přízeň voličů Jana Suková. V případě, že by uspěla, chtěla by se věnovat především školství ve městě a zvýšení úrovně městské zeleně.

close Mládežníci versus senioři info Zdroj: DENÍK zoom_in