Mnozí rodiče museli opět bezradně krčit rameny, když dočetli dopis o nepřijetí dítěte. Šancí na umístění odmítnutých dětí měly být letos podle prvotních plánů dvě nové školky v Žežické ulici. Už loni totiž příbramské školky nepřijaly 126 dětí a další zatím dovršily věku pro přijetí.

S přihláškou do školky letos v Příbrami neuspěla ani Barbora Paříková. Obrátila se jak na redakci Příbramského deníku, tak na město jako zřizovatele, aby zjistila, v jakém stádiu je otevření dvou nových mateřinek. „Jsem jednou z mnoha maminek, které dostaly zamítavý dopis o nepřijetí dítěte do mateřské školky a tak s napětím očekávám a hlavně doufám, že slibované školky budou již brzy hotové," sdělila v dopise Barbora Paříková. Připomněla, že od května město o školkách nevydalo žádné informace.

V nových školkách, které město zřizuje v objektu bývalé osmé základní školy, má přibýt 118 nových míst. Jedna školka bude klasická a druhá waldorfská. Informovali jsme o tom.

Vedení města letos v dubnu slíbilo, že pokud vše půjde hladce, školky začne stavět ve druhé polovině letošního roku. Že by už ale letos mohly školky fungovat a přijmout tak odmítnuté děti, se někteří zoufalí rodiče domnívají marně.

„Přestavba školního pavilonu bývalé 8. základní školy na dvě nové mateřské školy je v současné době ve fázi hodnocení nabídek, které předložili uchazeči v rámci výběrového řízení na zhotovitele stavby. Pokud vše půjde hladce, předpokládám, že k podpisu smlouvy s dodavatelem dojde letos v září," informoval starosta Josef Řihák a dodal, že stavební práce mají trvat pět měsíců, následovat bude vybavení a kolaudace.

Obě školky by tak měly být podle Řiháka připraveny k užívání od příštího dubna.

ANKETA: Spěcháte na otevření dvou nových školek?

close Maminky si stěžují na nedostatek školek. zoom_in

Dagmar VelíškováPříbram

"Zaslechla jsem, že se má otevírat školka u 8. ZŠ a to by bylo skvělé. Slyšela jsem také, že se neumístilo několik desítek dětí a některé rodiče musí vozit děti až do Tochovic."

close Maminky si stěžují na nedostatek školek. zoom_in

Petra Nováková, Příbram

"Podávali jsme žádost a bohužel jsme neuspěli. Pak jsme se dostali až dodatečně. Naštěstí jde o školku, která není daleko od našeho bydliště. Chtěli bychom také školku na 8. ZŠ."

close Maminky si stěžují na nedostatek školek. zoom_in

Petra GablovskáPříbram

"Budu dávat dítě do školy příští rok a doufám, že s tím nebude tak velký problém jako letos. Doufám, že se otevře školka u 8. ZŠ. Velmi bychom to uvítali, a asi nejenom my."

close Maminky si stěžují na nedostatek školek. zoom_in

Jitka PlecitáPříbram

"Tento problém jsem řešila letos. Dávala jsem čtyři přihlášky. Umístili nás do školky v ulici Bratří Čapků, která je nejdál. Je dobrá, ale uvítala bych školku u Drkolnova."

Anketu zpracoval Vlastimil Ševr